Święta wielkanocne nie mogą się obejść bez uroczystego, rodzinnego śniadania. Warto już wcześniej pomyśleć, jaka dekoracja stołu na Wielkanoc będzie nam odpowiadać, bo w ferworze przygotowań do świąt wielkanocnych możemy zapomnieć o wyjątkowej dekoracji stołu.

Dekoracja stołu: tradycyjne święta wielkanocne

Jeśli decydujemy się na tradycyjną dekorację stołu na Wielkanoc, niezbędny będzie biały obrus. Świąteczne potrawy będą się pięknie prezentować na obrusach koronkowych lub obszytych ozdobnym haftem. Wielkanocne śniadanie jest momentem bardzo uroczystym, nie żałujmy więc na ten dzień najlepszej zastawy – tradycyjna, biała porcelana doskonale się tu sprawdzi.

Dekoracja stołu: żywe kwiaty na Wielkanoc

W zestawie ze świąteczną bielą ładnie będą wyglądały barwy wiosny, które symbolizują budzącą się do życia przyrodę. W tym dniu postawmy przede wszystkim na zielony bukszpan, którym możemy udekorować nie tylko świąteczny stół, ale również ozdobnie powkładać go pomiędzy potrawy. Ustawione gdzie niegdzie bukiety wiosennych szafirków będą miłym akcentem kolorystycznym, a świeże gałązki i kwiaty przypominać będą o nadejściu nowej pory roku.

Dekoracje wielkanocne: postaw na kolor

Niezbędne będą także dekoracje wielkanocne – baranki, żółte kurczaki, kolorowe pisanki. Warto odpowiednio wcześnie kupić lub upiec (np. baranki z ciasta) dekoracje wielkanocne, aby mieć pewność, że pasują do dekoracji stołu. Takie kolorowe dekoracje wielkanocne będą radosnym akcentem na wielkanocnym stole.