ARANŻACJA KUCHNI o jakiej marzy wiele osób. Przytulna i rodzinna kuchnia

2013-11-12 13:07

Aranżacja kuchni w stylu rustykalnym ma jednak współczesną oprawę i sprawdzi się tez w nowoczesnych wnętrzach. Kuchnia jest bez falbanek i kaflowego pieca, dlatego może spodobać się także amatorom nowoczesnych rozwiązań. Oto pomysł na kuchnię rustykalną w bloku.

Spis treści

  1. Aranżacja kuchni rustykalnej na nowo
  2. Aranżacja kuchni: harmonia barw i materiałów

Wyburzyć tyle ścian, ile się da - takie było pierwsze zadanie w urządzaniu kuchni powierzone architektkom z Trzy A Design. Siedemdziesiąt metrów kwadratowych to niemało, ale nie w wersji poszatkowanej - tłumaczy decyzję właścicielka mieszkania. Teraz do kuchni z salonem są dwa wejścia - z holu i przez salon. - To duża wygoda - jak twierdzi gospodyni. Na skutek wyburzeń wnętrze kuchni znacznie się też powiększyło. Dlatego można było sobie pozwolić na zamontowanie tu dwóch sporych drewnianych blatów (znów wygoda!) i zawieszenie zabudowanych szafek tylko nad jednym z nich. Aranżacja kuchni nabrała „powietrza”, nie tracąc, a nawet zyskując na funkcjonalności - podsumowuje półroczny remont właścicielka.

Aranżacja kuchni rustykalnej na nowo

Dla zapracowanego małżeństwa dom miał być miejscem relaksu. Dlatego postawiono na styl rustykalny w aranżacji kuchni. Kuchnie rustykalne są ciepłe i przyjazne, ale w nowoczesnych aranżacjach i z użyciem nowych materiałów. Plecione koszyki i pojemniki wprowadzają do wystroju kuchni atmosferę jak z babcinego domu. Są dekoracją, a jednocześnie pełnią funkcję użyteczną – lubiąca porządek gospodyni trzyma w nich to, co nie jest warte wyeksponowania.

Aranżacja kuchni: harmonia barw i materiałów

Mieszkanie, choć nowe, wydaje się zamieszkane od lat. To zasługa „ciepłych” materiałów: drewna, wikliny i tkanin użytych w aranżacji rustykalnej kuchni. Zestawienie palety barw ziemi z bielą jest równie eleganckie jak połączenie białego z czarnym, ale zdecydowanie mniej surowe. Na całej powierzchni kuchni położono panele z jasnego drewna, skontrastowane z bejcowanymi na ciemno sosnowymi drzwiami. Tę naturalną bazę wystroju przytulnej kuchni sukcesywnie dopełniały odpowiednie drobiazgi.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE