Chwila dla Ciebie. Nowoczesne ekspresy Melitta

2021-10-03 11:34 Materiał sponsorowany

Relaks przy kawie… To chwila dla ciebie albo czas mile spędzony na rozmowie. Ekspres przygotuje ci doskonały napój – wybierz więc model najlepszy dla siebie. Poznaj nowoczesne ekspresy marki Melitta, którym redakcja "Moje Mieszkanie" przyznała znak jakości "WYBÓR DOSKONAŁY".

melitta
Autor: MELITTA

Spis treści

  1. Jaki ekspres wybrać?
  2. Świetny dla dwojga
  3. Zdalne sterowanie
  4. Jak dbać o ekspres, by służył nam wiele lat?

Wybór ekspresu do kawy nie jest łatwy, zważywszy na liczbę modeli na rynku. Nasza decyzja powinna wynikać z tego, czy oczekujemy wyłącznie kawy czarnej, czy również kaw mlecznych. Trafnym zakupem będzie model, który ma przydatne z naszego punktu widzenia funkcje, jest prosty i intuicyjny w obsłudze oraz łatwy w czyszczeniu. Wszystko to znacznie ułatwia użytkowanie. Warto również pamiętać, by pasował do wnętrza nie tylko rozmiarem, ale i wyglądem. Ważne są także akcesoria, jak szklanki, filiżanki, łyżeczki itp., które sprawią, że picie ulubionego napoju stanie się przyjemnością wręcz wyjątkową.

Jaki ekspres wybrać?

Ekspres ciśnieniowy jest idealny dla osób, które lubią różne kawy z mlekiem lub bez. Mamy możliwość wyboru ilości mocy naparu, mleka zwykłego lub spienionego i wielu innych parametrów. Wystarczy wybrać na panelu jedną z propozycji albo, w modelach z taką funkcją, dostosować napój indywidualnie i zapisać go jako ulubiony.

Ekspres przelewowy parzy większą ilość czarnej kawy. Będzie świetny dla tych, którzy pijają ją częściej lub w większym gronie. Dobór odpowiedniego filtra papierowego pozwoli uzyskać napar o smaku wyrazistszym niż z ekspresu ciśnieniowego – z dużą dozą olejków kawowych, a także o regulowanym poziomie goryczki. Modele z timerem pozwalają zaprogramować zrobienie kawy na wybraną godzinę, a te z funkcją podgrzewania nawet przez godzinę utrzymują jej temperaturę.

WAŻNE: Zwróć uwagę w modelach ciśnieniowych (zwłaszcza tych z systemem spieniania mleka) przede wszystkim na łatwość czyszczenia – opcję automatycznego przepłukania systemu mlecznego, a także możliwość wyjęcia całego bloku zaparzania do umycia. Warto też szukać ekspresów z cichymi młynkami. I wreszcie takich o zintegrowanych systemach kawy i mleka, co ułatwia jej przygotowanie (nie trzeba przestawiać filiżanki)

Świetny dla dwojga

Jeżeli urządzenie mają dzielić np. miłośniczka białej kawy i wielbiciel czarnej, warto kupić model z dwukomorowym pojemnikiem na ziarna, np. Melitta LatteSelect. Przyrządzi on także wyborne latte czy cappuccino dla dwojga. To ekspres, który mieli ziarna i zaparza bazowe espresso dwukrotnie, a nie rozrzedza jedno.

Melitta
Autor: MELITTA

Zdalne sterowanie

Aplikacja Melitta® Connect pozwala zdalnie zarządzać wieloma funkcjami w pełni automatycznego ekspresu do kawy. Możesz tworzyć własne przepisy kawowe, zmieniać ilość mleka oraz moc i temperaturę kawy! Jeśli urządzenie wymaga czyszczenia lub odkamieniania, możesz to łatwo zrobić za pomocą aplikacji, która krok po kroku wskaże kolejne czynności. 

Jak dbać o ekspres, by służył nam wiele lat?

Serwis: wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i w związku z tym wprowadziliśmy obsługę door-to-door, dzieląc obsługę naszych autoryzowanych partnerów serwisowych pomiędzy poszczególnymi województwami.

Czyszczenie: we wszystkich ekspresach Melitta blok zaparzania w całości łatwo się wyjmuje, co ułatwia jego czyszczenie. Wszystkie modele mają program automatycznego czyszczenia i odkamieniania, który na wyświetlaczu krok po kroku prowadzi użytkownika przez kolejne etapy. Ekspresy z wbudowanym systemem spieniania mleka mają dodatkowo funkcję czyszczenia obwodu mleka gorącą wodą i parą wodną po każdym przygotowaniu kawy z mlekiem, w trosce o higienę i niezakłócony smak kawy. W dozowniku zintegrowane zostały osobne dysze do dozowania kawy, mleka (jeśli ekspres ma taką funkcję) i gorącej wody (jeśli ekspres ma taką funkcję), ale dzięki temu nie ma potrzeby przesuwania filiżanki podczas przygotowania kawy, a jednocześnie każdy z systemów łatwo można wyjąć z dozownika i wyczyścić.

kawa
Autor: MELITTA
kawa
Autor: MELITTA
kawa
Autor: MELITTA