Okap niczym stylowa lampa. Innowacyjna linia okapów Circle.Tech marki Falmec

2021-04-01 15:04

Czy możemy wyobrazić sobie współczesną kuchnię bez okapu? Odpowiedź jest prosta – nie! Okap to urządzenie w kuchni, które nie tylko zdobi, ale odrywa istotną rolę w kuchni. Eliminuje opary będące wynikiem gotowania, dba o to, aby powietrze było czyste. Odpowiadając na oczekiwania klientów, marka Falmec przedstawiła nową linię okapów Circle.Tech, które znacząco wpływają na jakość oczyszczanego powietrza w kuchni.

Okap VEGA marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap VEGA marki Falmec

Spis treści

  1. Innowacyjne i maksymalnie wydajne - okapy Circle.Tech
  2. Węgiel i zeolit - duet idealny
  3. Kolekcja Circle.Tech - nowoczesny okap czy stylowa lampa?

Innowacyjne i maksymalnie wydajne - okapy Circle.Tech

Okapy filtrujące Circle.Tech działają na zasadzie przepychania poziomego powietrza, w tradycyjnych okapach powietrze przepływało pionowo. Powietrze przechodzi przez korpus filtrujący oraz silnik i jest rozprowadzane w sposób jednolity. Dzięki okrągłej formie silnika powietrze filtrujące osiąga maksymalną wydajność, pozwalając uzyskać wysoką wydajność pochłaniania i filtrowania. Równomierny przepływ powietrza na wyjściu z okapu redukuje zawirowania, co wpływa na zmniejszenie hałasu podczas użytkowania.

Okap marki Falmec z technologią Circle.Tech
Autor: materiały prasowe Falmec Okap marki Falmec z technologią Circle.Tech

Węgiel i zeolit - duet idealny

W okapach Circle.Tech, wykorzystano innowacyjną technologię filtrowania, w której zastosował materiały występujące w przyrodzie węgiel + zeolit, aby zapewnić większą wydajność filtrowania. Filtr Carbon.Zeo jest stosowany w okapach z technologią Circle.Tech.

W warunkach normalnego korzystania zaleca się jego regenerację co 18 miesięcy i jego wymianę co 3 lata. Aby zregenerować filtr Carbon.Zeo należy włożyć go do piekarnika rozgrzanego do temperatury 200°C na około 2 godziny.

Węgiel jest substancją aktywną występującą głównie w postaci mikrokryształów grafitu, który poddawany jest obróbce, aby otrzymać porowatą strukturę o dużej powierzchni wewnętrznej. Dzięki tym cechom posiada on dużą zdolność pochłaniania i jednocześnie zatrzymywania wielu rodzajów substancji poprzez przyciąganie cząsteczek wewnętrznej części.

Zeolit jest minerałem o dużej zdolności absorpcji związków organicznych i pary wodnej. Ta właściwość wynika bezpośrednio z mikoporowatości jego struktury krystalicznej. Zeolit, dzięki właściwościom chemicznym uwalnia ciepło w zetknięciu z wilgocią - redukuje ją. Zastosowanie zeolitu jest bardzo ważne ze względu na redukcję nieprzyjemnych zapachów oraz absorpcji pary wodnej będącej wynikiem gotowania.

Kolekcja Circle.Tech - nowoczesny okap czy stylowa lampa?

Kolekcja Circle.Tech obejmuje 9 modeli okapów, a jej ofertę uzupełniają zintegrowane z okapami stylowe lampy.

Zaprezentowany przez markę Falmec okap Spazio już od dnia swojej premiery nie przestaje zachwycać projektantów, architektów i osób szukających nowoczesnych i modnych rozwiązań do kuchni. Ale Spazio to znacznie więcej niż okap. 180 lub 130-centymetrowa wyspowa konstrukcja, skrywa wygodne półki z matowego szkła do przechowywania naczyń oraz pojemniki na własny ogród. Posiada port USB i gniazda zasilające, które pozwalają na ładowanie urządzeń elektrycznych, a uchwyt na tablet pozwala na przygotowanie perfekcyjnego posiłku.

Gotowanie staje się jeszcze prostsze, dzięki uchwytom na przyprawy i wszelkie przybory kuchenne. Całość wykonana ze stali nierdzewnej lakierowanej na kolor czarny. Na górnej półce możemy ustawić żywe rośliny, które są niezbędnym elementem dobrego i zdrowego gotowania. Przygotowanie posiłków jest znacznie łatwiejsze, ponieważ wszystkie akcesoria kuchenne mamy pod ręką, zawieszone pod blatem, a cały blat roboczy jest doskonale oświetlony

Okap SPAZIO marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap SPAZIO marki Falmec

Okap Dama na pierwszy rzut oka przypomina stylową lampę. Jednak estetyczny i atrakcyjny wygląd to nie jedyna zaleta tego modelu. Specjaliści Falmec wyposażyli okap technologię Circle.Tech. Dzięki 4 wariantom kolorystycznym (biały, gunmetal, inox, miedzialny) okap Dama staje się częścią spójnej koncepcji kolorystycznej w kuchni.

By pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni i cieszyć się czystym powietrzem, wcale nie musimy kupować ogromnych okapów! Zastosowanie w okapach Falmec nowego silnika Circle.Tech pozwala tworzyć kompaktowe okapy o minimalnej grubości i małych rozmiarach. 

Okap DAMA marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap DAMA marki Falmec

Ciekawym modelem dostępnym w ofercie okapów Circle.Tech Falmec jest okap Materia wykonany w całości z jednej bryły betonu. Jego czasza została wykonana ręcznie, a więc możemy mieć pewność, że zakupiony przez nas okap jest unikalny i niepowtarzalny. Małe niedoskonałości i nierówności nie są wadą, lecz potwierdzeniem wyjątkowości konkretnego modelu. Okapem Materia możemy sterować za pomocą pilota, co jest dużym udogodnieniem. W wersji wyspowej mamy możliwość regulacji wysokości od 44 do 110 cm.

Okap MATERIA marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap MATERIA marki Falmec

Loop jest okapem wyspowym występującym w trzech wariantach kolorystycznych – białym, gunmetl, inox. Obła czasza okapu wykonana została z lakierowanej stali - doskonale wpasuje się we wnętrza nowoczesne, a także retro, inspirowane stylem lat 60.

Okap LOOP marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap LOOP marki Falmec

Sophie to kolejny elegancki, innowacyjny i funkcjonalny okap w rodzinie produktów Falmec zaprojektowany przez Emo Design. Zachwyca nowoczesnym wzornictwem i wydajnością oraz łatwością obsługi. Okap pozwala oczyścić 800 m3 powietrza w ciągu godziny, posiada 4 szybkości, a sterowany jest potencjometrem obrotowym.

Ponadto okap wyróżnia się cichą pracą, dzięki zastosowaniu nowej technologii Circle.Tech., która zapewnia komfort podczas gotowania. Okap Sophie został wykonany ze stali lakierowanej i jest dostępny w następujących wersjach kolorystycznych: antracyt, mosiądz, cyna, miedź oraz biel. Uzupełnieniem kolekcji Sophie są lampy SOPHIE z serii Circle.Tech, które zostały wykonane ze stali lakierowanej w kolorze białym, antracytowym, cynowym, mosiądzu i miedzi.

Okap SOPHIE marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap SOPHIE marki Falmec

Patrząc na okap Soffio, od razu nasuwa się nam skojarzenie z luksusowymi i eleganckimi wnętrzami. Czasza okapu została wykonana z ręcznie dmuchanego szkła w kolorze satynowego bursztynu lub satynowej bieli. Dla optymalnego oświetlania blatu roboczego, zastosowano lampy LED, które tworzą odpowiedni nastrój w kuchni. Okap Soffio to nie tylko gwarancja wysokiej wydajności oraz funkcjonalności, ale również jakości materiałów i solidnego wykonania. 

Okap SOFFIO marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap SOFFIO marki Falmec

Na koniec warto także wspomnieć o okapie Levante, charakteryzującym się nowoczesnym, geometrycznym kształtem. Okap składa się ze szklanego korpusu, dostępnego w kolorze białym lub czarnym i dolnego świecącego całą swoją powierzchnią panelu, który został wykończony stalową polerowaną ramką. Okap Levante jest wyjątkowy nie tylko ze względu na swój stylowy wygląd, ale również funkcjonalość - zastosowany w nim mechanizm sprawia, że można go podnieść do samego sufitu lub opuścić bezpośrednio nad płytę grzewczą. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota. 

Więcej o okapach Circle.Tech marki Falmec na stronie https://www.falmecpolska.pl

Okap LEVANTE marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap LEVANTE marki Falmec