Kuchnie na wymiar w salonie z aneksem kuchennym, czyli salon z kuchnią na wymiar!

2015-01-14 19:15

Kuchnie na wymiar są szczególnie ważne w przestrzeniach łączonych, gdzie aranżacja kuchni jest odpowiedzią na projekt salonu i przestrzeni dziennej. Zainspiruj się elegancką kuchnią na wymiar w przestrzeni szarego salonu!

Spis treści

  1. Kuchnie na wymiar w salonie z aneksem: trzy kolory ujarzmione
  2. Kuchnie na wymiar w salonie z aneksem: sztuka równowagi

Spójne połączenie dwóch odrębnych funkcji wzajemnie przenikających się przestrzeni salonu i kuchni nie należy do łatwych. Diabeł tkwi w szczególe, stąd niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego wykończenia podłogi, koloru ścian czy zabudowy kuchennej kolorystycznie i stylowo zgranej z wyposażeniem przestrzeni dziennej. Prezentujemy salon z kuchnią idealnie połączone. Niniejszy projekt niebanalnej kuchni na wymiar w przestrzeni salonu zachwyca pomysłowością. Pokazuje, jak niewielkimi środkami i prostymi sztuczkami optycznymi stworzyć przestrzeń salonu z aneksem kuchennym spójną, przytulną i nowoczesną zarazem. Jak tego dokonano? Obejrzyjcie galerię zdjęć kuchni z salonem z prawdziwego mieszkania. Projekt wnętrz wykonał Mateusz Trojanowski, www.mateusztrojanowski.com

Kuchnie na wymiar w salonie z aneksem: trzy kolory ujarzmione

Urządzając salon z kuchnią trzeba wybrać spójną kolorystykę obu wnętrz. Jak umiejętnie połączyć chłodne odcienie szarości, neutralną biel i ciepły odcień eleganckiego forniru? Sekret tkwi w proporcjach i umiejętnym różnicowaniu faktur mebli i dodatków. Projekt kuchni na wymiar w przestrzeni szarego salonu zawiera w sobie wszystko co najlepsze z projektów zabudowy kuchennej tak nowoczesnych, jak i klasycznych. Nowoczesne są proste i gładkie formy dolnych szafek kuchni na wymiar oraz marmurowy, masywny blat „przeciągnięty” wyżej na przestrzeń ściany. Klasyczny jest materiał – orzechowy fornir i płycinowe wykończenie frontów białej górnej zabudowy kuchennej. Dzięki wyważonym, proporcjom klasyka i nowoczesność wspaniale się uzupełniły i stworzyły nową jakość aranżacji salonu z kuchnią. Do tego znakomicie rozwiązana kwestia światła dziennego z niewielkiego okna (białe szafki górnej zabudowy kuchennej nie pochłaniają światła dziennego, przeciwnie – pozwalają mu w pełni wniknąć do wnętrza) dopełniła efektu. Masywny, prosty i nowoczesny biały stół w jadalni znakomicie koresponduje z bielą górnej zabudowy kuchennej, za szare, tapicerowane krzesła nawiązują subtelnie do szarości aranżacji salonu.

Kuchnie na wymiar w salonie z aneksem: sztuka równowagi

Projekt z kuchnią na wymiar w przestrzeni salonu ma jeszcze jedną, ciekawą zaletę budującą proporcje i odbiór przestrzeni eleganckiego salonu z kuchnią. Dzięki zróżnicowaniu koloru i faktur szafek kuchennych na wymiar, prosta ściana z kuchenną zabudową nabrała głębi i rozrzeźbienia kompozycyjnego. Ciemniejsze, gładkie, o nowoczesnej formie fronty dolnych szafek kuchni na wymiar ocieplają biel ścian i mebli w jadalni. Również fornirowane ciepłym odcieniem drewna przestrzenie bocznej zabudowy kuchennej (po lewej z piekarnikiem i mikrofalówką, po prawej – kryjącą lodówkę) optycznie domykają kompozycję przestrzeni aneksu kuchennego. Zawieszone zaś pomiędzy nimi, w centralnej części aneksu kuchennego białe płycinowe szafki górne doskonale stapiają się z kolorem ścian i pięknie rozpraszają światło dzienne wpadające z niewielkiego okna umieszczonego centralnie. Dzięki płycinom na frontach białych szafek kuchennych, zarówno światło dzienne jak i pokojowe różnicuje ich fakturę, co wprowadza ciekawą grę światłocieni w kuchni. Poziomy rysunek usłojenia forniru dolnych szafek kuchennych i płycinowe, prostokątne wgłębienia w fakturze białych szafek górnych ożywiają prostą i nowoczesną aranżację kuchni, czyniąc ją niebanalną i ciekawą mimo monochromatyzmu użytych w aranżacji barw.