styl nowoczesny

Styl nowoczesny charakteryzuje zamiłowanie do prostoty, rezygnacja z nadmiernej dekoracyjności i przepychu oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Styl nowoczesny narodził się w pierwszych dekadach XX wieku jako odpowiedź na pełne przepychu style schyłku wieku XIX. Współczesna odmiana stylu nowoczesnego chętnie odwołuje się do założeń minimalizmu, a mieszkania nowoczesne są przestronne, oczyszczone ze zbędnych dekoracji i ozdób. Styl nowoczesny uwielbia linie proste i nieskomplikowane figury geometryczne, jak na przykład koło czy prostokąt.

Styl nowoczesny rezygnuje z krzykliwych kolorów na rzecz bardziej stonowanych barw. Kolory biały, czarny, bezowy i szary znajdziemy niemal we wszystkich mieszkaniach w stylu nowoczesnym. Oczywiście styl nowoczesny dopuszcza używanie intensywnych plam barwnych, ale w umiarze tak, by nie zdominowały wnętrza. Możemy zaprosić do nowoczesnego wnętrza soczystą czerwień, królewski granat, a także modną miedź i złoto. 

Styl nowoczesny stawia na wysokiej jakości materiały. Prym wiedzie drewno, ceramika, a także granit, marmur czy lastryko. Warto zaznaczyć, że styl nowoczesny wcale nie musi być drogi. Zamiast drewna czy kamienia, możemy wykorzystać materiały imitujące te surowce, na przykład panele czy płytki gresowe.