poddasze w stylu nowoczesnym

Poddasze w stylu nowoczesnym wbrew pozorom nie jest łatwo urządzić, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń ze sporym kątem nachylenia dachu i niską ścianką kolankową. Ale istnieją sposoby, które sprawiają, że nawet takie wnętrze zyskuje innowacyjny i atrakcyjny wygląd, a jednocześnie jest funkcjonalne.

Nowoczesne poddasze

Przede wszystkim, gdy planujemy urządzenie nowoczesnego poddasza w domu, musimy pamiętać, by nie zagracić go meblami i sprzętami. Wystrój powinien być oszczędny – lepiej zdecydować się na mniejszą liczbę rzeczy, ale za to wielofunkcyjnych. Takie niestereotypowe rozwiązania, kiedy na przykład niski regał na książki jest jednocześnie wygodnym siedziskiem, a składany blat pod oknem raz służy jako parapet na doniczki z kwiatami, a innym razem jako miejsce do pracy, są niezwykle przydatne.

Meble na poddaszu – jasne i przestronne

Meblami można również sprytnie podzielić dużą powierzchnię, jeśli nie planujemy ścianek działowych. Do tego celu warto wykorzystać proste w formie szafy lub regały – ustawione w wybranym miejscu przedzielą wnętrze, tworząc odrębne przestrzenie. Poza tym na tylnej ścianie szafy można zaaranżować galerię zdjęć, powiesić duże lustro lub dostawić do niej kanapę.

Poddasze nowoczesne – zabudowa na wymiar

Na poddaszu z reguły są skosy, pod nimi świetnie zda egzamin zabudowa zrobiona na wymiar. Gdy nie będzie miała uchwytów, a będzie ujednolicona kolorystycznie ze ścianą, wyda się częścią architektury. Warto połączyć poszczególne elementy wystroju tak, żeby płynnie przechodziły jedne w drugie, co najlepiej udaje się, kiedy są wykonane z tego samego materiału – wtedy całość wygląda naturalnie.

Na nowoczesnym poddaszu w domu czy w mieszkaniu więźba dachowa powinna być zasłonięta. Obudowanie jej płytami gipsowo-kartonowymi powoduje, że sufit staje się białą, gładką płaszczyzną. Taka obudowa trochę obniża wysokość pomieszczenia, ale dzięki temu jest ono bardziej awangardowe.

Jeśli chcemy optycznie powiększyć wnętrze poddasza nowoczesnego, na podłogi wybierzmy jednorodny gładki materiał, np. posadzkę żywiczną w jasnych barwach.