Dziecięca aranżacja poddasza: pokój dla dziecka wraz z bawialnią

2014-09-15 12:47

Teoretycznie pokój dla dziecka wydaje się miejscem, w którym każdy może puścić wodze fantazji. Dowolność w kolorystyce, łączenie nie pasujących do siebie barw, brak aranżacyjnych granic i bogactwo ozdób - tak zazwyczaj postrzegamy pokój dziecinny. Prezentujemy projekty pokojów dziecięcych, które są najlepszym dowodem na to, że minimalizm i umiar jest świetnym rozwiązaniem w aranżacji pokoju dla malucha. Zaskoczeniem będzie tu jednak projekt dziecięcego „raju" na poddaszu. Zobaczcie o czym mowa!

Spis treści

  1. Dziecięca aranżacja poddasza
  2. Pokój dla dziecka: domowa bawialnia

Pokój dla dziecka to miejsce szczególnie ze względu na swoją funkcję. Zazwyczaj jedno pomieszczenie pełni jednocześnie funkcję sypialni, bawialni oraz pokoju do nauki. Nieco ułatwiona wydaje się kwestia projektu pokoju dla młodszego dziecka, który musi łączyć w sobie jedynie pokój nocny oraz miejsce do zabawy. Idealnym rozwiązaniem natomiast wydaje się sytuacja, kiedy metraż domu pozwala nam na wygospodarowanie odrębnego miejsca i zaaranżowanie go jako domowej bawialni. W jaki sposób stworzyć w domu miejsce, które będzie spełnieniem dziecięcych marzeń? Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?

Dziecięca aranżacja poddasza

Dzieci lubią kolory, to jasne. Nie oznacza to jednak, że wnętrze pokoju dziecięcego musi być skąpane w kolorach tęczy i przepełnione dekoracjami. Minimalizm i umiar zarówno w kolorystyce jak i dodatkach, mogą przynieść zaskakujące efekty. Niełatwego zadania zaaranżowania pokoi dla dzieci podjęli się projektanci ze studia Design Factory. Na poddaszu domu zaprojektowali oni przestrzeń typowo dziecięcą, w skład której wchodzą dwa pokoje dla dzieci, przestrzeń do zabaw wraz ze ścianką wspinaczkową oraz funkcjonalna i bezpieczna łazienka dla dzieci.

Pokój dla dziecka: domowa bawialnia

Poddasze domu zostało pomyślane jako przestrzeń urządzona z myślą o dzieciach. Wydzielono tutaj dwa pokoje oraz wspólną przestrzeń do zabawy - dziecięcy raj ze ścianką wspinaczkową. Choć pokoje zostały utrzymane w klimacie skrajnego minimalizmu, projektantom udało się w nich wykreować iście bajeczny klimat. Nie znajdziemy w nich zabawek i nadmiaru ozdób, za to nowoczesny i niezwykle efektowny minimalizm - nieczęsto spotykany w projektach pokoju dla dziecka. Czy to oznacza jednak, że dzieci zostały pozbawione miejsce, gdzie godzinami najchętniej spędzałyby czas - bawialni? Absolutnie nie! Projekt wnętrz zakładał stworzenie jednej wspólnej przestrzeni, która pełniłaby właśnie funkcję pokoju dla zabaw. W ten sposób przenosimy się do istnego raju dla dzieci - pokoju do zabaw. Troszkę morza, namiastka dżungli czy klimat szałasu - to wszystko spotkało się w jednym wnętrzu, które dopełnione zostało efektowną ścianką wspinaczkową. Domknięciem projektu strefy dziecięcej na poddaszu, jest projekt łazienki dla dzieci. Ta, podobnie jak pokoje, charakteryzuje się minimalizmem i umiarem, a jedyny ożywczy element wprowadzono za pomocą kolorowego akcentu na płytkach.