dom w stylu nowoczesny

Styl nowoczesny w dużej mierze hołduje zasadom minimalizmu i umiaru. Dlatego dom w stylu nowoczesnym jest pełen wolnej przestrzeni, stonowanych kolorów i braku rzucających się w oczy zdobień. Nowoczesny dom jest również bardzo funkcjonalny, a zastosowane w nim praktyczne rozwiązania mają na celu komfort i wygodę domowników. 

Dom nowoczesny jest przestronny, dobrze oświetlony (duże okna!) i jasny. Dominującymi kolorami są delikatne beże, szarości, biel i kolory pastelowe takie jak róż czy kolor miętowy. Częstym rozwiązaniem w nowoczesnych domach jest kontrastowanie ze sobą bieli i czerni, co nie tylko urozmaica wnętrze, ale również dodaje mu charakteru i szyku. 

Nowoczesny dom wyposażony jest w proste, minimalistyczne meble o gładkich frontach, najlepiej w kolorze białym, czarnym lub beżowym. Ściany nowoczesnych domów pokrywa często modny beton lub efektowna tapeta. Dom nowoczesny chętnie wykorzystuje naturalne materiały odznaczające się wysoką jakością. Z pewnością spotkamy w nim drewniany parkiet, solidny, dębowy stół, praktycznie niezniszczalny granitowy blat w kuchni i wodoodporne płytki gresowe w łazience.