Elegancki apartament w Zielonej Górze. Mieszkanie ma nietypowy układ

2024-04-10 16:07

Właściciele przestronnego dwupoziomowego apartamentu w Zielonej Górze, wymarzyli sobie, by ich mieszkanie było eleganckie, zaprojektowane z rozmachem, ale też przytulne. Autorką projektu wnętrza jest architektka Samanta Michalewicz, właścicielka pracowni ARTchitektura.

Spis treści

  1. Apartament pełen kontrastów
  2. Nietypowy układ
  3. Jak stosować kamień we wnętrzach?
  4. Rola tkaniny we wnętrzu
  5. Przytulna sypialnia
  6. Łazienka z wanną i prysznicem
  7. Funkcjonalny przedpokój
  8. Elegancki, dwupoziomowy apartament w Zielonej Górze. Zdjęcia

Apartament pełen kontrastów

By podkreślić elegancki charakter apartamentu, architektka wprowadziła m.in. sztukaterie oraz drewnianą podłogę we wzór jodełki francuskiej, która w strefie wejścia została dodatkowo ozdobiona złotą bordiurą. Przytulność zapewnia ciepła gama kolorystyczna, beże, ale też złote dodatki, które kontrastują ze szlachetną czernią.

Nietypowy układ

Apartament zaskakuje rozkładem. Zazwyczaj mieszkania i domy dwupoziomowe, część prywatną mają na piętrze, tu jest odwrotnie. Wchodzimy do salonu, a sypialnia właścicieli znajduje się piętro niżej.

Jak stosować kamień we wnętrzach?

W części dziennej króluje kamień, zdobi kuchnię i salon. W tej pierwszej pod postacią kwarcytu (wzór Patagonia), który okala wyspę i dekoruje ścianę nad blatem. Jego niepowtarzalne kolory i użylenia poprzetykane złotem idealnie wpisują się w kolorystykę wnętrza.

Drugim obliczem kamienia jest marmur, właścicielom bardzo zależało oryginalnym wzorze kamienia. Ostatecznie postawili na odważny wzór Arabescato, który pojawia się na obudowie biokominka, w głównej łazience i w toalecie na piętrze.

Rola tkaniny we wnętrzu

W eleganckim apartamencie nie mogło zabraknąć pięknych tkanin. Do obicia sofy i do zasłon projektantka użyła miłych w dotyku, miękkich welurów. Specjalnie zaprojektowane upięcie zasłon i chwosty wnoszą do wnętrza pałacową elegancję. Do ich półkolistych form nawiązują łuki szklanej balustrady przy schodach.

- Projektując tak wyszukane wnętrza, kieruję się maksymą "Elegancja nie ma nic wspólnego z przypadkiem". Tu każdy detal ma znaczenie, jedno wynika z drugiego. Ryflowania na ścianie przy schodach są odpowiedzią na ten sam wzór na okapie w kuchni, okrągłe lampy Aromas, nawiązują do uchwytów. Nawet gniazdka i włączniki były specjalnie dobrane, by komponowały się z wnętrzem - to kolekcja Kontakt - Simon, Simon 54 GO - mówi architektka Samanta Michalewicz.

Przytulna sypialnia

Duża sypialnia spełnia wszystkie wymagania młodego małżeństwa. Architektka postawiła na ciemne i ciepłe barwy sprzyjające relaksowi. By wzmocnić poczucie przytulności i izolacji pokój dodatkowo wygłuszono tapicerowanymi panelami na ścianie za łóżkiem i wykładziną na pianomacie. Łóżko, zagłówek i pufa to autorskie projekty architektki. Miedziane odcienie tkanin ładnie kontrastują z czarnym tłem.

Łazienka z wanną i prysznicem

Łazienka główna została powiększona o część pokoju gościnnego. Dzięki tym zmianom pojawiła się dodatkowa przestrzeń na wannę i wygodny prysznic walk-in.

Funkcjonalny przedpokój

Przy wejściu do mieszkania zaplanowano podwieszone sufity i zabudowę meblową. Drzwi z odwrotną przylgą gwarantują spójność stylistyczną i wizualną.

Elegancki, dwupoziomowy apartament w Zielonej Górze. Zdjęcia

Beże i biele, styl nowoczesny i glamour. Przytulny dom projektantki wnętrz

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio