Dom w stylu soft loft pod Warszawą. Do współpracy przy metamorfozie właściciele zaprosili… sąsiadkę

2024-04-25 12:09

Gdy pewnego dnia właściciele domu pod Warszawą, zdecydowali się na generalny remont, okazało się, że w niedalekim sąsiedztwie mieszka architektka. Tak zaczęła się ich współpraca i sąsiedzka znajomość.

Spis treści

  1. Kolor czarny we wnętrzu
  2. Kuchnia czarny mat z drewnem
  3. Salon z ceglaną ścianą
  4. Gabinet dla dwojga
  5. Dom w stylu soft loft. Zdjęcia
  6. Wyjątkowe mieszkanie na Żoliborzu. Sufit w pokoju dzieci podbił nasze serca

Stare wnętrza zmieniły się nie do poznania. Teraz jest tu nowocześnie i industrialnie, a też ciepło i przytulnie - we wnętrzach zagościł styl loftowy w wersji soft. Pierwszoplanową rolę grają surowe materiały i paleta szarości. Cegła, drewno, i wykończenia ścian imitujące beton, tworzą tło dla aranżacji. Chłodny charakter wnętrza przełamują miękkie i przytulne welury oraz kolorowe akcenty: musztardowy i butelkowa zieleń, które pojawiają się na zasłonach i tapicerce. Autorką projektu jest Agnieszka Lesiuk z pracowni Art Design Studio.

Kolor czarny we wnętrzu

Na pierwszy plan, jak na loft przystało, wybija się jednak czerń. I choć nie zdominowała wnętrza, zdecydowanie zaznacza swą obecność. Czarny  industrialny kominek typu koza w salonie, ciemna zabudowa kuchenna, malowane proszkowo ramy i okucia mebli oraz fabryczne oświetlenie to najbardziej charakterystyczne elementy tego wnętrza. Przyciągają uwagę i budują klimat.

Kuchnia czarny mat z drewnem

Równie ważną rolę co estetyka pełnią funkcjonalność i ergonomia. Przestronna, duża kuchnia w czerni i drewnie ułatwia przygotowywanie posiłków, a liczne szafki kryją dużo miejsca do przechowywania. Tu także znalazło się miejsce na stół, przy którym rodzina spotyka się na co dzień. Część robocza kuchni została starannie ukryta, choć kuchnia jest otwarta. Dzięki temu wypoczywający w salonie domownicy i goście nie obserwują tego, co dzieje się w kuchni.

- Nie możemy mówić o dobrze zaprojektowanym wnętrzu, gdy nie odpowiada ono indywidualnym potrzebom właścicieli, nie wpisuje się w rytm ich codziennego życia. Walory wizualne aranżacji to znacząca, ale nie najważniejsza kwestia. Zawsze liczy się funkcja. Nasze wnętrza powinny ułatwiać nam codzienne czynności, sprawiać by żyło nam się dobrze i komfortowo – tłumaczy Agnieszka Lesiuk.

Salon z ceglaną ścianą

Narożna jasnoszara sofa, tapicerowana miękkim welurem, jest głównym punktem strefy wypoczynkowej. To model modułowy, który w zależności od potrzeb i sytuacji można dowolnie konfigurować. Do stylu loft nawiązują proste drewniane meble na metalowych płozach, lampa podłogowa na trójnogu i ściana z cegły.

Gabinet dla dwojga

Pokój do pracy wyposażony jest w dwa niezależne stanowiska. Pracy umysłowej sprzyja głęboka zieleń, znana już z części dziennej, a duże blaty biurek i ergonomiczne krzesła zapewniają pełen komfort i wygodę.

Dom w stylu soft loft. Zdjęcia

Wyjątkowe mieszkanie na Żoliborzu. Sufit w pokoju dzieci podbił nasze serca

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie