Styl loftowy. 20 najciekawszych wnętrz w stylu industrialnym

2024-02-29 15:35

Dawne hale fabryczne i zakłady przemysłowe zostały zaadaptowane na przestrzenie mieszkalne. W Polsce co prawda niewiele jest loftów z prawdziwego zdarzenia, jednak elementy stylu loftowego zadomowiły się u na dobre. Wybraliśmy aż 20 wnętrz, które nawiązują do przestrzeni loftowych lub są zjawiskowymi loftami.  

Spis treści

  1. Styl loftowy we wnętrzu
  2. 19 wnętrz urządzonych w stylu loft

Styl loftowy we wnętrzu

Styl loftowy to przede wszystkim przemysłowa surowość. Sporo w nim betonu i cegły. Elementy konstrukcyjne oraz instalacyjne nie są maskowane, lecz wręcz przeciwnie – eksponowane w roli dekoracyjnej. Meble i dodatki? Tu również znajdziemy sporo metalowych elementów. W końcu wszystko, co znajdowało się w warsztatach i fabrykach, musiało wyróżniać się dużą solidnością.

W wersji „soft” metal pojawia się w formie ram konstrukcyjnych mebli i nóg, resztę zaś wykonuje się z drewna – również bardzo solidnego, a przy okazji przełamującego industrialny chłód. Typowo loftowe są również minimalistyczne lampy składające się jedynie z oprawek. To żarówki i niekiedy barwne, wyróżniające się przewody przejmują rolę dekoracyjną.

Współczesne lofty i wnętrza industrialne stanowią istną kopalnię wnętrzarskich inspiracji – tym bardziej że zaadaptowały ciekawie wpływy z innych stylów aranżacyjnych. Mamy więc lofty skandynawskie, eklektyczne, w stylu vintage. Ten ostatni znakomicie uzupełnia czysty industrial, bo w obu znajdziemy elementy, które dobrze sobie radzą z upływem czasu.

19 wnętrz urządzonych w stylu loft

Poniżej aż 20 galerii z różnorodnymi wnętrzami w stylu loftowym. Dominują mieszkania z Polski, ale znajdziemy też te z innych stron świata.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie