Styl loftowy: wprowadź surowy klimat FABRYKI do swojego wnętrza

2014-08-21 14:47

Styl loftowy jest coraz bardziej popularny we wnętrzach. Jest on dość surowy, ale wbrew pozorom może być przyjemny i przytulny w odbiorze. Wnętrza w stylu loftowym z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto lubi niebanalne aranżacje z nutą ekstrawagancji.

Spis treści

  1. Mieszkanie w stylu loftowym
  2. Dodatki w stylu loftowym we wnętrzu

Chcąc urządzić wnętrze w stylu loftowym postaw na otwarte przestrzenie, pełne światła i jasnych kolorów. Wybierz wyposażenie nawiązujące do stylu przemysłowego.

Najlepiej jeśli dodatki będą wykonane z metalu, szkła, aluminium, lub tworzyw sztucznych. Wybierz duże lampy, wyglądające jak ze starej fabryki oraz meble z historią i ciesz się wspaniale urządzonym wnętrzem w stylu loftowym.

Mieszkanie w stylu loftowym

By urządzić wnętrze w stylu loftowym, nie musimy koniecznie mieszkać w pofabrycznym mieszkaniu na przedmieściach, ale mimo wszystko nasze M powinno spełniać pewne wymagania. Przede wszystkim sufity powinny być nieco wyższe niż standardowe. Bardzo dobrze, jeśli mamy duże okna ze szprosami oraz otwartą przestrzeń, lub możliwość jej stworzenia poprzez wyburzenie ścian. Nie trzeba oczywiście od razu tworzyć całkowicie jednoprzestrzennego wnętrza, choć i takie rozwiązanie może dać bardzo ciekawe efekty.

Na podłodze możemy położyć parkiet przemysłowy, żywicę epoksydową lub pozostawić po prostu zwykłą, betonową wylewkę i odpowiednio ją zabezpieczyć. Charakterystyczne dla wnętrz w stylu loftowym są surowa cegła, lub beton na ścianie oraz przemysłowe dodatki i meble wykonane z europalet.

Niewykończone granice między tynkiem, a murem, widoczne instalacje hydrauliczne czy elektryczne oraz antresole są także elementami typowymi dla tego stylu. Jeśli nasze mieszkanie spełnia podstawowe warunki – jest dość przestronne i wysokie – możemy śmiało urządzać je w stylu loftowym.

Dodatki w stylu loftowym we wnętrzu

Styl loftowy lubi łamanie konwencji i pozwala na dodawanie akcesoriów w różnych innych stylach. Bardzo dobrze komponują się dodatki w stylu klasycznym czy glamour. Wprowadzają one do wnętrza ciekawe kontrasty. Styl loftowy dość często opiera się na wykorzystaniu monochromatycznej bazy w postaci ścian, podłóg i mebli i zgraniu ich z tęczowymi dodatkami.

By wprowadzić do wnętrza jeszcze bardziej fabryczny klimat dobrze jest wykorzystać materiały takie jak płyta pilśniowa, surowe deski i betonowe bloczki. Mogą one pełnić wiele różnych funkcji – od półek czy siedzisk aż do materiałów wykończeniowych ścian. Wnętrza w stylu loftowym pozwalają na puszczenie wodzy fantazji i niepowtarzalną aranżację.