Aranżacja salonu: styl klasyczny połączony z nowoczesnością. ZDJĘCIA SALONU

2014-08-06 11:31

Aranżacja salonu jest nowoczesna, ale stylowo zabarwiona. Ten salon cudownie łączy dwa odmienne style. Styl klasyczny to eleganckie tapety, gzymsy, portal kominka, tradycyjna podłoga. Nowoczesny to meble w salonie, lampy, kolory. Oto elegancko urządzony salon w mieszkaniu znajdującym się na 13 piętrze [zdjęcia salonu galeria].

Spis treści

  1. Jak ma być wystrój salonu
  2. Aranżacja salonu: retro i nowoczesność
  3. Kolory w aranżacji salonu
  4. ZOBACZ: jak urządzono sypialnię w tym mieszkaniu >>>

Elegancka aranżacja salonu, łącząca klasykę z nowoczesnością. Jak udało się zrealizować taki projekt wnętrza? Właściciel kupił mieszkanie na trzynastym piętrze szesnastopiętrowego budynku, widok ma oszałamiający. Na klucze czekał 2,5 roku, więc miał dużo czasu, żeby przemyśleć, jak chce mieszkać, jaki ma być wystrój wnętrz, i na znalezienie kogoś, kto pomoże mu to osiągnąć. Z projektantką Lucyną Kołodziejską, właścicielką Fabryki Wnętrz, od razu przypadli sobie do gustu.

Jak ma być wystrój salonu

Właściciel szukając inspiracji na wystrój salonu, doszedł do wniosku, że lubi mieszkania nowoczesne, ale nie plastikowe. Chłód minimalizmu w aranżacji mu nie odpowiada. Współpraca z projektantką zaczęła się od rewizji układu wnętrz. Nie tworzyli go na nowo, zrobili tylko niewielką korektę, która jednak bardzo poprawiła komunikację w mieszkaniu. Salon został powiększony kosztem sypialni, powstała wygodna garderoba i, co dla właściciela ważne, kuchnia została częściowo zamknięta. - Kuchnia otwarta na salon dobrze wygląda tylko wtedy, gdy panuje w niej idealny porządek. Ale wyobraźmy sobie, że zapraszam gości, przecież nie od razu zmywamy naczynia, nie chowamy kartonów po sokach... – mówi, ponownie podkreślając wagę użyteczności aranżacji wnętrz. Jak określić wystrój salonu prezentowanego na zdjęciach? – To nowoczesna klasyka – opowiada projektantka. W aranżacji salonu panuje klimat kamienicy, ale dostosowany do nowego budownictwa i oczywiście potrzeb właściciela. Efektownie w aranżacji salonu udało się pogodzić wielkie przeszklenia i nowoczesną stolarkę okienną z klasycznymi listwami, gzymsami, tapetami oraz stolarką drzwiową.

Aranżacja salonu: retro i nowoczesność

Ta aranżacja salonu to dobra inspiracja dla osób lubiących łączyć style. Projektantka wnętrza salonu podkreśla, że inspiruje ją klasyka zestawiona z oszczędnymi formami i kontrasty. I tak w prezentowanym salonie mamy beton ze stiukowym gzymsem, tradycyjna podłoga plus nowoczesna lampa. Dzięki temu – a także zastosowaniu materiałów najlepszej jakości – udało się uzyskać niepowtarzalny wystrój salonu i podkreślić wyjątkowość wnętrza. Przykładowo przytulności wnętrzu salonu dodaje biokominek w klasycznej obudowie i nowoczesnej aranżacji: nad nim, zamiast portretu przodka, przesłanie radości. Kącik oświetlają modne żarówki zawieszone na kolorowych kablach. Właścicielowi zależało na dwóch sofach w salonie, projektantka obawiała się jednak zagracenia wnętrza. - Rozwiązaliśmy problem, zamawiając u rzemieślnika meble na wymiar: dzięki temu sofy stojące w salonie są węższe od dostępnych w sklepach.

Kolory w aranżacji salonu

Spokojne kolory w salonie dodają elegancji. Beżowo-szare ściany zostały podkreślone białymi stiukami i ozdobną, „kamieniczną” stolarką. Z klasyczną bazą kontrastują loftowe lampy. Wzorzysta, klasyczna tapeta dodaje szyku aranżacji.

ZOBACZ: jak urządzono sypialnię w tym mieszkaniu >>>