Klasyczny pokój dzienny: 17 inspiracji na wystrój salonu

2017-01-18 17:09

Jak urządzić pokój dzienny? Jeśli nie pociąga Cię styl nowoczesny, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować salon w bardziej klasycznym stylu. Sprawdź 17 INSPIRACJI na wystrój pokoju dziennego dla miłośników tradycyjnych wnętrz!

Spis treści

  1. Klasyczny pokój dzienny: proste meble i odpowiednie dodatki
  2. Pokój dzienny w stylu romantycznym

Jeśli uważasz, że styl industrialny jest zbyt surowy, a styl skandynawski czy artystyczny – zbyt pretensjonalny, sprawdź nasze inspiracje na urządzenie klasycznego pokoju dziennego bez zbędnych udziwnień. Pokój dzienny w styl klasycznym to stonowane kolory, umiejętnie dobrane komplety mebli, eleganckie oświetlenie i tradycyjny podział na strefy funkcjonalne.

Klasyczny pokój dzienny: proste meble i odpowiednie dodatki

Główną cechą salonu urządzonego w stylu klasycznym jest jasność, przestronność i stonowana, zazwyczaj naturalna kolorystyka – na ścianach królują biele i odcienie koloru beżowego (czasem brązowy lub szarości), a na podłodze najczęściej znaleźć można deski lub panele w różnych odcieniach drewna.

Również meble do pokoju dziennego zanadto nie wybijają się kolorystycznie – są najczęściej utrzymane w barwach podobnych do tych, które znajdują się na ścianach i podłodze lub w dopełniających je kolorach. Są to więc biele, czernie, szeroka gama brązów i różne odcienie szarości.

Zobacz też: Pokój dzienny - inspiracje - galerie zdjęć >>>

W tradycyjnych wnętrzach główne elementy wyposażenia nie cechują się innowacyjnym, odważnym designem – są proste, a zarazem estetyczne. Urządzając salon, miłośnicy stylu klasycznego często decydują się na gotowe komplety meblowe, co sprawia, że wnętrze jest bardzo spójne aranżacyjnie.

W tego typu pokojach dziennych znaleźć można takie dodatki jak dekoracyjne poduszki, rośliny i dywany. W klasycznym salonie może również znaleźć się kominek, a ustawienie mebli zazwyczaj odpowiada schematowi: stół lub stolik w centrum, a wokół niego sofa i fotele.

Zobacz też: 16 pomysłów na wystrój pokoju dziennego >>>

Jeśli boisz się aranżacyjnej monotonii, postaw na jeden wyrazisty, oryginalny akcent. Może to być np. wzorzyście kolorowy fotel, dzieło sztuki współczesnej na ścianie (wspaniale się zaprezentuje w duecie z klasycznymi meblami!) czy nietypowa lampa podłogowa.

Pokój dzienny w stylu romantycznym

Jeśli jesteś osobą romantyczną lub tęsknisz za ciepłem babcinego salonu, urządź pokój dzienny w stylu romantycznym. Wielu ciekawych inspiracji dla romantycznych dusz dostarczają takie style, jak prowansalski, angielski i shabby chic.

Zobacz też: Aranżacje salonu w stylu prowansalskim - galerie zdjęć >>>

Wszystkie te style łączy zamiłowanie do łagodnych kolorów, wzornictwa z duszą, a także przytulności, której dodają umiejętnie dobrane tkaniny czy dekoracje.