Klasyczny pokój dzienny: 17 inspiracji na wystrój salonu

2017-01-18 17:09

Jak urządzić pokój dzienny? Jeśli nie pociąga Cię styl nowoczesny, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować salon w bardziej klasycznym stylu. Sprawdź 17 INSPIRACJI na wystrój pokoju dziennego dla miłośników tradycyjnych wnętrz!

Spis treści

  1. Klasyczny pokój dzienny: proste meble i odpowiednie dodatki
  2. Pokój dzienny w stylu romantycznym

Jeśli uważasz, że styl industrialny jest zbyt surowy, a styl skandynawski czy artystyczny – zbyt pretensjonalny, sprawdź nasze inspiracje na urządzenie klasycznego pokoju dziennego bez zbędnych udziwnień. Pokój dzienny w styl klasycznym to stonowane kolory, umiejętnie dobrane komplety mebli, eleganckie oświetlenie i tradycyjny podział na strefy funkcjonalne.

Klasyczny pokój dzienny: proste meble i odpowiednie dodatki

Główną cechą salonu urządzonego w stylu klasycznym jest jasność, przestronność i stonowana, zazwyczaj naturalna kolorystyka – na ścianach królują biele i odcienie koloru beżowego (czasem brązowy lub szarości), a na podłodze najczęściej znaleźć można deski lub panele w różnych odcieniach drewna.

Również meble do pokoju dziennego zanadto nie wybijają się kolorystycznie – są najczęściej utrzymane w barwach podobnych do tych, które znajdują się na ścianach i podłodze lub w dopełniających je kolorach. Są to więc biele, czernie, szeroka gama brązów i różne odcienie szarości.

Zobacz też: Pokój dzienny - inspiracje - galerie zdjęć >>>

W tradycyjnych wnętrzach główne elementy wyposażenia nie cechują się innowacyjnym, odważnym designem – są proste, a zarazem estetyczne. Urządzając salon, miłośnicy stylu klasycznego często decydują się na gotowe komplety meblowe, co sprawia, że wnętrze jest bardzo spójne aranżacyjnie.

W tego typu pokojach dziennych znaleźć można takie dodatki jak dekoracyjne poduszki, rośliny i dywany. W klasycznym salonie może również znaleźć się kominek, a ustawienie mebli zazwyczaj odpowiada schematowi: stół lub stolik w centrum, a wokół niego sofa i fotele.

Zobacz też: 16 pomysłów na wystrój pokoju dziennego >>>

Jeśli boisz się aranżacyjnej monotonii, postaw na jeden wyrazisty, oryginalny akcent. Może to być np. wzorzyście kolorowy fotel, dzieło sztuki współczesnej na ścianie (wspaniale się zaprezentuje w duecie z klasycznymi meblami!) czy nietypowa lampa podłogowa.

Pokój dzienny w stylu romantycznym

Jeśli jesteś osobą romantyczną lub tęsknisz za ciepłem babcinego salonu, urządź pokój dzienny w stylu romantycznym. Wielu ciekawych inspiracji dla romantycznych dusz dostarczają takie style, jak prowansalski, angielski i shabby chic.

Zobacz też: Aranżacje salonu w stylu prowansalskim - galerie zdjęć >>>

Wszystkie te style łączy zamiłowanie do łagodnych kolorów, wzornictwa z duszą, a także przytulności, której dodają umiejętnie dobrane tkaniny czy dekoracje.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE