Pokój dzienny - inspiracje. Jak urządzić pokój? 16 pomysłów na wystrój

2020-11-20 8:43

Jak urządzić pokój dzienny nowocześnie i przytulnie? W galerii znajdziesz 16 pomysłów na pokój dzienny. Obejrzyj wnętrza, które zostały harmonijnie urządzone, mimo że są w różnym stylu. Pokój dzienny: inspiracje, kolory, pomysły, wystrój - wybierz styl do swojego mieszkania!

Spis treści

  1. Pokój dzienny: kolory w aranżacji
  2. Pokój dzienny z kuchnią i jadalnią
  3. Jak urządzić pokój dzienny?
  4. Jak wybierać kolor ścian? Posłuchaj i poznaj 10 kluczowych zasad
  5. Pokój dzienny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ

Jaki ma być pokój dzienny? Wygodny i reprezentacyjny. Nastrojowy i dla każdego. Jeśli szukacie pomysłu na aranżacje pokoju dziennego, zobaczcie nasze inspiracje. W galerii zdjęć prezentujemy wnętrza z prawdziwych mieszkań. Wybraliśmy pokoje dzienne, które są spójne aranżacyjnie i efektowne.

Pokój dzienny: kolory w aranżacji

Dobór kolorów w pokoju dziennym to najczęstsze pytania do naszych stylistek i architektów wnętrz. Jeśli nie wiecie, jak dopasować i łączyć kolory w pokoju dziennym, zapytajcie naszych ekspertów, udzielamy bezpłatnych porad: wybierz eksperta i zadaj pytanie.

Nie przegap: Pokój dzienny inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>

Zanim wybierzemy kolory ścian w pokoju dziennym, warto obejrzeć kilka zdjęć ładnie urządzonych wnętrz, by sprawdzić, które zestawienia kolorów się nam podobają. Pokój dzienny ma służyć relaksowi i ma być najprzyjemniejszą częścią mieszkania. Urządzając pokój dzienny, uważajcie, by funkcje reprezentacyjne nie wzięły góry nad wygodą. Pokój dzienny ma być miejscem, w którym chętnie odpoczywamy, dlatego nie urządzajmy go na pokaz, dla gości. Wybierając kolory do malowania ścian, pamiętajmy, że muszą się nam podobać, że mają być to odcienie, które lubimy.

Pokój dzienny z kuchnią i jadalnią

Jeśli urządzasz pokój dzienny połączony z kuchnią i jadalnią, znajdź punkty w aranżacji łączące te pomieszczenia i dopasuj wystrój kuchni do wyposażenia pokoju. Pomyśl, w którym miejscu chcesz postawić stół, a w którym urządzić kącik telewizyjny.

Zobacz też: Pomysły na salon z kuchnią >>>

W bliskimi otoczeniu stołu zadbaj o szafkę, bufet czy kredens. Sofę ustaw równolegle lub prostopadle do telewizora, obok przyda ci się stolik kawowy i stojąca lampa. Idealnie, jeśli meble w pokoju dziennym będą miały podobne formy i będą wykonane z tego samego materiału. Dzięki temu uzyskasz spójną aranżację pokoju dziennego i pole manewru przy wyborze dodatków.

Jak urządzić pokój dzienny?

Zabierając się do urządzania pokoju dziennego, pamiętajmy, że krzyżują się w nim drogi wszystkich domowników. Pokój dzienny to przestrzeń spotkań, która powinna sprzyjać rodzinnemu posiłkowi, pochłaniającej lekturze, dyskusji z przyjaciółmi, a także wieczorom filmowym.

Bywa, że w reprezentacyjnym pokoju dziennym ustawimy ładne i drogie meble, a mimo to nie wygląda on zbyt efektownie. Spróbujmy to zmienić, przestawiając sprzęty i starannie dobierając dodatki do pokoju dziennego.

Jak wybierać kolor ścian? Posłuchaj i poznaj 10 kluczowych zasad

Pokój dzienny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ

Jak urządzić pokój dzienny? Inspiracje i gotowe pomysłyna pokój znajdziesz w naszych galeriach zdjęć. Projekty pokoi w różnym stylu: inspiracje i podowiedzi projektantów wnętrz.

Jaki kolor ścian wybrać do salonu?