Pomysłowa kuchnia z jadalnią: ciekawa aranżacja kuchni w mieszkaniu

2016-06-07 13:51

Kuchnia połączona z jadalnią to bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie. Daje ono wiele możliwości aranżacyjnych. Białe meble kuchenne w połączeniu z beżowym kolore ścian sprawiają, że kuchnia z jadalnią są przytulne i ciepłe.

Spis treści

  1. Kuchnia z jadalnią: przytulny wystrój łączący dwie strefy
  2. Aranżacja kuchni i jadalni: sprytne rozwiązania organizujące przestrzeń

Jest wiele sposobów na pomysłowe urządzenie funkcjonalnej kuchni z jadalnią. By nadać wnętrzu przytulnego charakteru ważne jest użycie odpowiednich materiałów i dodatków, które stworzą ciepły klimat. Prezentujemy projekt kuchni z jadalnią, w której białe meble kuchenne i beżowe ściany tworzą przytulny wystrój. Właściciele lubią styl nowoczesny w aranżacji wnętrz z elementami vintage, które projektanci (Superpozycja Architekci, www.superpozycja.com) wprowadzili w postaci bordowej lodówki, płytek typu metro oraz stylizowanych lamp i dodatków.

Kuchnia z jadalnią: przytulny wystrój łączący dwie strefy

Ciekawa i funkcjonalna aranżacja kuchni z jadalnią nie musi być droga. By kuchnia była urządzona praktycznie należy skupić się na odpowiednim rozmieszczeniu urządzeń i sprzętów AGD, oraz na odpowiedniej do naszych potrzeb ilości szafek i schowków. Dzięki interesującym płytkom na ścianie czy podłodze uzyskać możemy oryginalne efekty, a dodatki mogą całkowicie odmienić wnętrze i sprawić, że będzie niebanalne i ciekawe, oraz zespolić strefę jadalnianą ze strefą kuchenną. Tak jak w prezentowanym przykładzie, gdzie kolorowe i zabawne akcesoria nadały wnętrzu kuchni z jadalnią zadziornego charakteru i ujednoliciły wystrój. Akcenty kolorystyczne w tym wnętrzu odgrywają niemałą rolę. Ożywiają stonowane kolorystycznie tło aranżacji (spokojne bezowe ściany i biała zabudowa kuchenna), dodają mu wyrazu i przykuwają wzrok. Płytki w stylu londyńskiego metra i czarna lodówka dodają aranżacji kuchni miejskiego charakteru, a drewniane blaty i neutralna kolorystyka ścian ocieplają wnętrze.

Aranżacja kuchni i jadalni: sprytne rozwiązania organizujące przestrzeń

Dość niespotykanym pomysłem jest niemal całkowita rezygnacja z górnej zabudowy kuchennej. Dzięki przestronnemu wnętrzu tej kuchni z jadalnią wszystkie niezbędne kuchenne akcesoria zmieściły się w dolnych szafkach, co pozwoliło na odciążenie górnej zabudowy - wprowadziło to lekkość i przestrzeń do kuchni. Bardzo pomysłowym rozwiązaniem w tej aranżacji kuchni z jadalnią jest wyspa kuchenna ukryta za wyższym murkiem, który służy za dodatkowy blat. Dzięki niemu kuchnia nie jest tak wyeksponowana i jadalnia zyskuje bardziej wyodrębnioną strefę, dodatkowo podkreśloną niebanalną tapetą i zabawnym, puchatym dywanem. Nietypowym rozwiązaniem w jadalni jest ustawienie przy stole dwóch ław zamiast krzeseł. Poza tym stół mieści w sobie praktyczne i pomysłowe schowki, które pozwalają na łatwe utrzymanie porządku. Minimalistyczny charakter zestawu jadalnianego doskonale współgra z resztą wnętrza, tworząc bardzo harmonijną aranżację kuchni połączonej z jadalnią.