15x najładniejszy nowoczesny salon z kuchnią. Wybraliśmy ciekawe aranżacje

2020-08-14 16:14

Salon z kuchnią jest najczęściej nowoczesny i stylowy. Dość rzadko zdarzają się propozycje salonu z kuchnią w stylu rustykalnym czy shabby chic. Nowoczesny salon z kuchnią jest otwarty i przestrzenny i często urządzony z przewagą spokojnych kolorów natury.

Salon i kuchnia coraz częściej tworzą jedną, wspólną część dzienną. Salon z kuchnią integruje rodzinę. Aby sprzyjał udanym spotkaniom, zadbajmy o ładne aranżacje salonu. Salon z kuchnią projektanci wnętrz najchętniej urządzają w nowoczesnym stylu. Kuchnia połączona salonem w większości przypadków jest biała, z prostą i nowoczesną zabudowa kuchenną. Nowoczesną kuchnię i salon zazwyczaj oddziela wyspa, ale coraz częściej kuchnia staje się w pełni otwarta na salon, dlatego tak ważna jest spójna aranżacja tych pomieszczeń.

Salon i kuchnia jeśli są połączone, muszą być funkconalnie urządzone, by zapewnić komofrt mieszkania. Ważne jest ustawienie mebli w salonie i kuchni, spójny wystrój wnętrz, podobne materiały wykończeniowe. Salon z kuchnią to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. To centrum domu, z którego korzystamy od rana do późnego wieczora.

Aranżacja salonu z kuchnią: jak uniknąć monotonii

W przestrzeni wielofunkcyjnej jaką jest salon i kuchnia sprawdzają się jednolite jasne kolory. Ale jeśli w aranżacji wybierzemy szarości, beże i brązy warto przełamać je mocnym kolorystycznym akcentem. Wystarczy jeden intensywnie czerwony fotel, czy inne dodatki, a unikniemy monotonii i uzyskamy nowoczesne aranżacje salonu. Wygodne meble w salonie połączonym z kuchnią ustawmy tak, by łatwo było się poruszać, a domownicy pozostawali w zasięgu wzroku. Idealny salon to taki, w którym króluje duża komfortowa kanapa.

Nowoczesny salon z kuchnią: inspiracje z natury

We wnętrzach dominują barwy natury, a wyraźnym i często powtarzającym się nurtem jest szarość – zarówno ścian, podłóg, mebli jak i dodatków. W nowoczesnym salonie z kuchnią coraz częściej pojawia się drewno – nie tylko na podłodze, ale także jako dekoracja ściany z telewizorem.

Mocne kolory w nowoczesnym salonie z kuchnią pojawiają się raczej w dodatkach, które ożywiają dość spokojne i stonowane wnętrza. Podobna rolę pełni dekoracyjna tapeta – zazwyczaj tylko na jednej ścianie.

Salon z kuchnią: cegła i beton na ścianie

Coraz częściej w tym roku pojawiała się na ścianach cegła, dzięki której nowoczesne a czasem surowe wnętrza stawały się cieplejsze i bardziej rodzinne. W nowoczesnym salonie z kuchnią równie często spotkamy też beton na ścianie – w postaci surowych płyt lub dekoracyjnej farby.

Kuchnia z salonem: wyspa

Jednym z rozwiązań jest zbudowanie pomiędzy kuchnią a salonem tzw. wyspy z płytą grzejną i blatem pełniącym funkcję stołu. Taka aranżacja kuchni zapewnia swobodną komunikację w całym otwartym pomieszczeniu. Osoba przygotowująca posiłki zwrócona jest w stronę siedzących przy blacie i bez przeszkód może uczestniczyć w rozmowie.

System szuflad Axis Pro
system szuflad Axis Pro

Autor: materiały prasowe GTV

Uniwersalny system nowoczesnych szuflad Axis Pro z łatwością dostosujemy do każdego typu pomieszczeń. Szuflady cechuje nie tylko modny design, ale również duża wytrzymałość - udźwig wynosi aż 40 kg.  Axis Pro doskonale sprawdzi się w pojemnych zabudowach typu cargo, a prosta regulacja frontu w dwóch płaszczyznach (pionowej i poziomej) podniesie komfort pracy.

Strefę kuchni można oddzielić, wykładając podłogę innym materiałem niż ten użyty w salonie oraz stosując osobne oświetlenie kuchni (zamontowane w suficie podwieszanym). Warto wybrać fronty szafek kuchennych w okleinie drewnopodobnej - będą się dobrze prezentowały w sąsiedztwie mebli stojących w pokoju.

Można również zastanowić się nad częściowym przebiciem ściany pomiędzy kuchnią a salonem, i to wyłącznie w jej górnej części. Taki układ wnętrz umożliwia stały kontakt z osobą pracującą w kuchni, ułatwia serwowanie posiłków, a jednocześnie w wyraźny sposób oddziela strefę zajęć kuchennych od części wypoczynkowej w salonie.

Można na przykład zamówić asymetryczny stół, który będzie się "wrzynał" jednym rogiem w przestrzeń kuchni. Dzięki temu zabiegowi salon i kuchnia, zasadniczo oddzielone od siebie, będą się wzajemnie przenikały. Bardzo istotne jest też dopasowanie kolorów mebli w obu pomieszczeniach, bo przecież w rezultacie tworzą jedną kompozycjęZobacz nasze propozycje w galerii zdjęć!

Akcja specjalna: Wygodny dom
Szuflady Axis Pro polskiej firmy GTV pozwalają stworzyć niezwykle praktyczną szafkę typu cargo.

Autor: GTV, materiały prasowe

Szuflady Axis Pro polskiej firmy GTV pozwalają stworzyć niezwykle praktyczną szafkę typu cargo.

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Jak wyposażyć garderobę? Jak oświetlić salon? I na jakie ważne detale w mieszkaniu koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Praktyczne rekomendacje zebraliśmy w naszej akcji specjalnej!