Białe kuchnie: 10 aranżacji nowoczesnych kuchni

2015-02-27 13:58

Szukasz pomysłu na urządzenie nowoczesnej białej kuchni? Wbrew pozorom aranżacja białych kuchni wcale nie jest czymś banalnie prostym. Skąpanie całego pomieszczenia w tym kolorze i wstawienie do niego kilku minimalistycznych sprzętów nie wystarczy. Jednak nie jest to też zadanie nie do wykonania – wystarczy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które gwarantują wyśmienity efekt końcowy. Zainspiruj się galerią 10 białych kuchni utrzymanych w nowoczesnym duchu!

Białe kuchnie stały się bardzo popularne. Jak urządzić nowoczesną kuchnię w bieli, by była przytulna i ładna? Nie jest to proste zadanie. Wybraliśmy w galerii 10 zdjęć białych kuchni, które są dobrą inspiracją dla wszystkich szukających pomysłów na nowoczesną kuchnię w bieli. Są to głównie białe kuchnie na wysoki połysk.

Nowoczesna kuchnia w bieli to przede wszystkim zwarta, minimalistyczna w charakterze biała zabudowa kuchenna, nowoczesne sprzęty i materiały oraz niewielka ilość ozdób. Zdarza się jednak, że tego typu białe wnętrza tchną zimnem i bezosobowością, a czasem nawet nudą. W takim przypadku warto sięgnąć po pomoc różnorodnych kolorów, wzorów i faktur, których obecność ożywia surową białą przestrzeń w aranżacji kuchni.

Nowoczesne białe kuchnie: dodatki przełamujące surowość aranżacji

Styl nowoczesny ma to do siebie, że jest dość zimną, surową konwencją. To samo tyczy się bieli jako przeważającego w danym wnętrzu koloru. Jednak jeśli jesteś właścicielem nowoczesnej białej kuchni lub planujesz urządzić wnętrze w tym stylu, możesz w prosty sposób przełamać surowość i monotonię tego typu aranżacji. Pierwszym sposobem jest użycie wyrazistego koloru, który ożywi tchnące minimalizmem wnętrze białej kuchni. Możemy na przykład zdecydować się na jedną barwę i okrasić aranżację kilkoma akcentami utrzymanymi w jej odcieniach. Mogą to być pojedyncze sprzęty AGD lub meble albo drobne dodatki dekoracyjne. Doskonałym wyjściem jest włączenie do takiej aranżacji elementów drewnianych. Nie tylko przełamią monotonię monochromatycznej kolorystyki, ale też w naturalny sposób ocieplą wnętrze. Elementami nadającymi białym kuchniom przytulności i ciepła są także wszelkiego rodzaju przedmioty o osobistym charakterze (zdjęcia rodzinne, pamiątki). Kolejnym rozwiązaniem jest dodanie aranżacji głębi przy pomocy kilku fragmentów ścian pomalowanych na inny kolor niż biały. W nowoczesnych kuchniach najlepiej sprawdzają się w tej roli płaszczyzny utrzymane w szarości. Co więcej, do białej kuchni najlepiej jest dobrać sprzęty AGD w kontrastowym kolorze. Jeśli masz taką możliwość, wybierz wyposażenie w czerni lub niezwykle modnym kolorze inox. Jeśli nie chcemy wprowadzać dodatkowych kolorów do naszej aranżacji białej kuchni, postawmy na różnorodność faktur lub udekorowanie fragmentu pomieszczenia jakimś wyrazistym wzorem. Przykładowo, gładkie białe zabudowy kuchennej z MDF-u fantastycznie zaprezentują się w towarzystwie fazowanych płytek ceramicznych lub pleksiglasowej tafli z wypustkami na ścianie nad blatem kuchennym. Powierzchnie z fakturą zdynamizują monotonną przestrzeń białej kuchni, podobnie jak fragment ściany ozdobiony tapetą z efektownym motywem.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021