Loftowe przyjemności. 20 najciekawszych wnętrz w stylu industrialnym

2019-07-18 14:13
Wnętrza w stylu industrialnym
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Styl industrialny to znak czasu i epoki poprzemysłowej. Dawne hale fabryczne oraz zakłady przemysłowe zostały zaadaptowane na przestrzenie mieszkalne. W Polsce co prawda niewiele jest loftów niejako z prawdziwego zdarzenia (porównując z takimi metropoliami, jak chociażby Nowy Jork), jednak elementy stylu industrialnego na dobre się u nas zadomowiły. Wybraliśmy aż 20 wnętrz, które popisowo nawiązują do industrialnych przestrzeni lub są zjawiskowymi loftami.  

Industrialne inspiracje we wnętrzach

Styl industrialny to przede wszystkim przemysłowa surowość. Sporo w nim betonu i cegły. Elementy konstrukcyjne oraz instalacyjne nie są maskowane, lecz wręcz przeciwnie – eksponowane w roli dekoracyjnej. Meble i dodatki? Tu również znajdziemy sporo metalowych elementów. W końcu wszystko, co znajdowało się w warsztatach i fabrykach, musiało wyróżniać się dużą solidnością. W wersji „soft” metal pojawia się w formie ram konstrukcyjnych mebli i nóg, resztę zaś wykonuje się z drewna – również bardzo solidnego, a przy okazji przełamującego industrialny chłód. Typowo loftowe są również minimalistyczne lampy składające się jedynie z oprawek. To żarówki i niekiedy barwne, wyróżniające się przewody przejmują rolę dekoracyjną.

Współczesne lofty i wnętrza industrialne stanowią istną kopalnię wnętrzarskich inspiracji – tym bardziej że zaadaptowały ciekawie wpływy z innych stylów aranżacyjnych. Mamy więc lofty skandynawskie, eklektyczne, w stylu vintage. Ten ostatni znakomicie uzupełnia czysty industrial, bo w obu znajdziemy elementy, które dobrze sobie radzą z upływem czasu.

..  Poznaj styl loftowy we wnętrzach! >>>

20 industrialnych wnętrz!

Poniżej aż 20 galerii z różnorodnymi wnętrzami w stylu industrialnym. Dominują mieszkania z Polski, ale znajdziemy też te z innych stron świata.

System LOFT
podpórki pod półki

Autor: materiały prasowe GTV

Inspirowany industrialnymi wnętrzami system LOFT przeznaczony jest do budowy drzwi przesuwnych z górnym układem jezdnym między pomieszczeniami lub w niewielkich wnękach. Oparty jest na wysokiej jakości łożyskowanych okuciach jezdnych poruszających się po pojedynczym torze. Dla komfortu i bezpieczeństwa system wyposażony jest w dwa spowalniacze.

Akcja specjalna: Wygodny dom
garderoba elite GTV

Autor: materiały prasowe GTV

Nawet garderobę reflektorki na szynoprzewodach są w stanie zamienić w fascynującą ozdobę wnętrza.

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Jak wyposażyć garderobę? Jak oświetlić salon? I na jakie ważne detale w mieszkaniu koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Praktyczne rekomendacje zebraliśmy w naszej akcji specjalnej!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021