Loftowe przyjemności. 20 najciekawszych wnętrz w stylu industrialnym

2019-07-18 14:13

Styl industrialny to znak czasu i epoki poprzemysłowej. Dawne hale fabryczne oraz zakłady przemysłowe zostały zaadaptowane na przestrzenie mieszkalne. W Polsce co prawda niewiele jest loftów niejako z prawdziwego zdarzenia (porównując z takimi metropoliami, jak chociażby Nowy Jork), jednak elementy stylu industrialnego na dobre się u nas zadomowiły. Wybraliśmy aż 20 wnętrz, które popisowo nawiązują do industrialnych przestrzeni lub są zjawiskowymi loftami.  

Wnętrza w stylu industrialnym
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Spis treści

  1. Industrialne inspiracje we wnętrzach
  2. 20 industrialnych wnętrz!

Industrialne inspiracje we wnętrzach

Styl industrialny to przede wszystkim przemysłowa surowość. Sporo w nim betonu i cegły. Elementy konstrukcyjne oraz instalacyjne nie są maskowane, lecz wręcz przeciwnie – eksponowane w roli dekoracyjnej. Meble i dodatki? Tu również znajdziemy sporo metalowych elementów. W końcu wszystko, co znajdowało się w warsztatach i fabrykach, musiało wyróżniać się dużą solidnością. W wersji „soft” metal pojawia się w formie ram konstrukcyjnych mebli i nóg, resztę zaś wykonuje się z drewna – również bardzo solidnego, a przy okazji przełamującego industrialny chłód. Typowo loftowe są również minimalistyczne lampy składające się jedynie z oprawek. To żarówki i niekiedy barwne, wyróżniające się przewody przejmują rolę dekoracyjną.

Współczesne lofty i wnętrza industrialne stanowią istną kopalnię wnętrzarskich inspiracji – tym bardziej że zaadaptowały ciekawie wpływy z innych stylów aranżacyjnych. Mamy więc lofty skandynawskie, eklektyczne, w stylu vintage. Ten ostatni znakomicie uzupełnia czysty industrial, bo w obu znajdziemy elementy, które dobrze sobie radzą z upływem czasu.

..  Poznaj styl loftowy we wnętrzach! >>>

20 industrialnych wnętrz!

Poniżej aż 20 galerii z różnorodnymi wnętrzami w stylu industrialnym. Dominują mieszkania z Polski, ale znajdziemy też te z innych stron świata.

System LOFT
podpórki pod półki

Autor: materiały prasowe GTV

Inspirowany industrialnymi wnętrzami system LOFT przeznaczony jest do budowy drzwi przesuwnych z górnym układem jezdnym między pomieszczeniami lub w niewielkich wnękach. Oparty jest na wysokiej jakości łożyskowanych okuciach jezdnych poruszających się po pojedynczym torze. Dla komfortu i bezpieczeństwa system wyposażony jest w dwa spowalniacze.

Industrialne wnętrze. Mieszkanie urządzone jak loft
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE