Butelkowa zieleń we wnętrzach. Tu zestawiono ją z drewnem, złotem, szarościami i... betonem!

2024-01-29 10:46

Mieszkanie w stylu loft? Chociaż wskazywałby na to beton będący tu motywem przewodnim, surowość tego materiału złagodzono za pomocą drewna, butelkowej zieleni i złotych dodatków. Barwy bliskie naturze stworzyły tu przytulną atmosferę lasu. Zobacz, jak prezentować się może butelkowa zieleń we wnętrzach.

Spis treści

  1. Beton w aranżacji wnętrza. Złagodzono go drewnem i zielenią
  2. Butelkowa zieleń we wnętrzach. Tu z dodatkiem szarości
  3. Antracytowa kuchnia z drewnem z jadalnią
  4. Przeszklony gabinet
  5. Butelkowa zieleń w sypialni
  6. Szare łazienki. Surowy klimat!
  7. 55-m mieszkanie w Warszawie. Szarości, beton i butelkowa zieleń. Zdjęcia

Beton w aranżacji wnętrza. Złagodzono go drewnem i zielenią

W 55-metrowym mieszkaniu na warszawskim Wawrze motywem przewodnim jest beton, ale równie ważną rolę odgrywa we wnętrzach również butelkowa zieleń, która ożywia pomieszczenia. Z kolei ciepłe odcienie drewna wprowadzają do wnętrz przytulny, domowy klimat, a subtelne, złote elementy dodają aranżacji szyku z nutą luksusu.

Zabudowę meblową w mieszkaniu w całość wykonano na wymiar. Pozwoliło to maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i dostosować ją do stylu życia inwestora. Wszystkie meble utrzymano w jednej tonacji ciemnego antracytu.

W kuchni blaty wykonano z laminatu imitującego stare drewniane deski. Szafy wyposażono w masywne uchwyty z czarnego metalu, co dodatkowo podkreśla industrialną estetykę mieszkania.

ZOBACZ TEŻ: Jak mieszkają Dowborowie? Ich apartament zwyciężył w prestiżowym konkursie architektonicznym

Mieszkanie w kolorach lasu
Autor: Fotografka.pl

Butelkowa zieleń we wnętrzach. Tu z dodatkiem szarości

Część dzienną dopracowano w najmniejszych detalach – wszystko po to, aby nadać jej przytulny charakter, sprzyjający wypoczynkowi. Ściany utrzymano w odcieniach szarości i kojącej, przygaszonej butelkowej zieleni.

Podobny zielony odcień ma duża, komfortowa sofa, na której znalazły się miękkie welurowe poduszki w kilku różnych, ale stonowanych i spójnych kolorach. Spójnym akcentem strefy wypoczynkowej jest biokominek, który podkreśla relaksacyjny charakter tego zakątka mieszkania.

ZOBACZ TEŻ: Eleganckie mieszkanie w zieleni. Zaglądamy do 79-metrowego apartamentu w Gdańsku

Antracytowa kuchnia z drewnem z jadalnią

Kuchnia i jadalnią płynnie łączą się ze strefą wypoczynkową. Minimalistyczną kuchnię wydzielono dzięki zastosowaniu kontrastującej, ciemnej zabudowy meblowej. Dodatek drewna i ciepłe oświetlenie przełamuje jej surowy charakter.

W jadalni uwagę przykuwa przede wszystkim stół i krzesła ze złotym stelażem i welurowymi obiciami w odcieniu butelkowej zieleni.

Mieszkanie w kolorach lasu
Autor: Fotografka.pl

Przeszklony gabinet

Przechodząc do strefy prywatnej, trafiamy do przeszklonego gabinetu. Pomieszczenie urządzono w kontrastującym duecie neutralnej bieli i czerni.

Aby nadać tej części mieszkania lekkości, architektki zdecydowały się na wyburzenie ściany. Jej funkcję pełni szklana zabudowa z drzwiami. Dzięki temu udało się wizualnie powiększyć przestrzeń.

Butelkowa zieleń w sypialni

Ponieważ ciemna, „leśna” zieleń sprzyja odpoczynkowi i regeneracji, doskonale odnajduje się w strefach przeznaczonych na relaks. Z tego powodu przygaszoną butelkową zieleń przemycono również w sypialni.

Mieszkanie w kolorach lasu
Autor: Fotografka.pl

Centralnym punktem wnętrza jest obszerne łóżko. Nie zabrakło tu również sporej przestrzeni do przechowywania. Część ścian pokrywa szary beton, spójny z pozostałymi pomieszczeniami.

Szare łazienki. Surowy klimat!

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki – jedna z wanną, druga z prysznicem. Każda z nich utrzymana jest w surowej, szarej kolorystyce.

55-m mieszkanie w Warszawie. Szarości, beton i butelkowa zieleń. Zdjęcia

  • Projekt: Decoroom
  • Zdjęcia: Fotografka.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić mieszkanie z antresolą? Sypialnia na antresoli - prowadzą do niej rzeźbione schody

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Nasi Partnerzy polecają