kawalerka w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny doskonale pasuje do kawalerek, ponieważ cechuje go umiłowanie przestrzeni, prostoty i rezygnacja ze zbędnych dekoracji. Ze względu na ograniczony metraż, kawalerka nowoczesna dąży do uzyskania możliwie jak największej przestronności i przejrzystości. Nowoczesna kawalerka stawia na jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń i jej nie przytłaczają. Mogą to być biele, beże lub szarości. Jednym z materiałów, chętnie wykorzystywanym we współczesnych wnętrzach jest beton - dobrze prezentuje się zarówno na podłodze jak i na ścianie, ponadto wprowadza do mieszkania powiew nowoczesności. 

Nowoczesna kawalerka uwielbia figury geometryczne i linie proste, chociaż bardziej futurystyczne kształty również potrafią się w niej doskonale odnaleźć. Meble o prostej konstrukcji, lekkie i nieprzytłaczające przestrzeni stoliki i krzesła, dywany o geometrycznych wzorach, okrągłe, modne lustra, drewniany lub drewnopodobny parkiet - to wszystko znajdziemy w nowoczesnej kawalerce

Dużą rolę w nowoczesnej kawalerce odgrywają okna. Im są większe, tym wnętrze jest lepiej oświetlone. Nowoczesna kawalerka rezygnuje z ciężkich zasłon i firan na rzecz rolet i żaluzji. Tym sposobem mieszkanie zyskuje na lekkości i optycznie wydaje się większe.