kawalerka w stylu vintage

Styl vintage inspiruje się głównie latami 50. i 60., chociaż chętnie czerpie również z wcześniejszych dekad. W Polsce styl vintage oznacza głównie fascynacją wystrojem wnętrz z PRL i designem z tego okresu. Jak urządzić kawalerkę w stylu vintage? Kawalerka vintage to w dużej mierze odrestaurowane meble sprzed kilku dekad, które z łatwością znajdziemy na pchlim targu, w antykwariatach lub na babcinym strychu. By odnowić stary fotel lub kredens czy sekretarzyk często wystarczy jedynie go oszlifować i pomalować farbą do drewna. 

Kawalerka w stylu vintage to wnętrze, które uwielbia drewno w jego naturalnego formie. Nie tylko meble są tutaj drewniane, ale również podłoga i przybory kuchenne. W kawalerce vintage dominują cieple barwy, jak żółcie, pomarańcze, brązy i zielenie, a także wzory geometryczne, z którego słynie ten styl. 

By kawalerka vintage nabrała klimatu z minionych lat, warto wyposażyć ją w autentyczne sprzęty z epoki. Stare radio, gramofon, waga szalkowa czy grafiki i plakaty znalezione w antykwariacie na pewno pomogą odtworzyć charakter mieszkania w stylu vintage. Wzorzyste tapety, zasłony lub pokrowce w kwiaty na sofy i fotele sprawią, że kawalerka vintage nie tylko przeniesie nas w czasie, ale sprawi, że wnętrze wyda się cieplejsze i bardziej przytulne. Oczywiście, zalecany jest umiar w dekoracjach i wzorach.