kawalerka luksusowa

Luksusowa kawalerka to mieszkanie szykowne, eleganckie, urządzone w duchu minimalizmu, wykorzystujące materiały wykończeniowe najwyższej jakości. Kawalerka luksusowa nie przytłacza przepychem, ale nie jest jednocześnie surowa i pusta. Jak urządzić luksusową kawalerkę? Przede wszystkim materiały. Kawalerka luksusowa stawia na wysokiej jakości, luksusowe materiały takie jak egzotyczne drewno (np. heban czy brazylijski palisander), które jest dużo bardziej wytrzymałe niż dąb; ceramika; marmur i granit. Marmur i granit same w sobie są synonimem luksusu, a ponadto odznaczają się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia, przez co świetnie sprawdzą się w kuchni i łazience jako blaty. 

Kawalerka luksusowa to również stonowane kolory. W luksusowych wnętrzach unikamy krzykliwych, kontrastujących barw, chyba że jest to biel i czerń. Biało-czarne połączenia są charakterystyczne dla luksusowych kawalerek, podobnie jak beże, szarości, królewskie granaty i delikatne pastelowe kolory, np. mięta czy błękit. 

Luksusowa kawalerka pełna jest dodatków w dobrym smaku, podnoszących prestiż mieszkania, a więc znajdziemy w niej dzieła sztuki, ekskluzywne artefakty, złotą i srebrną zastawę, duże lustra w pięknie rzeźbionej ramie, wygodną sofę obitą skórą lub pluszem, a także nowoczesny biokominek.