dom luksusowy

Chcąc urządzić dom w stylu luksusowym, dobrze jest myśleć całościowo i wybrać jeden, dominujący styl. Każde pomieszczenie powinno zostać urządzone w stylu, który dominuje w całym domu, np. minimalistycznym lub glamour. Dom luksusowy powinien odznaczać się elegancją i szykiem niezależnie czy chodzi o łazienkę, czy taras, dlatego projektując każde wnętrze, miejmy to na uwadze. Luksusowy styl wprowadzimy do naszego domu na przykład przez wybór wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Do najbardziej luksusowych należą między innymi: marmur, granit i egzotyczne gatunki drewna, takie jak heban czy teak.

Luksusowy dom z granitowym blatem w kuchni, dużym dębowym stołem w jadalni, schodami z czarnego hebanu będzie prezentował się znakomicie. Urządzając dom w stylu luksusowym, warto pamiętać o złotych i kryształowych dodatkach, lustrach w ozdobnych ramach, biokominku w salonie, a także licznych dziełach sztuki. Nic nie podnosi tak prestiżu i luksusu wnętrza jak dobra sztuka. Nie muszą to być tylko obrazy. Dom luksusowy powinien być pełen ekskluzywnych artefaktów, ceramiki czy rzeźb, które dodadzą wnętrzu luksusu. 

Ogród w luksusowym domu musi być zadbany, podobnie taras, który jest doskonałym miejscem na wypoczynek w upalne dni. Łazienka w luksusowym domu przypomina pokój kąpielowy lub spa, dlatego do jej urządzania warto wykorzystać materiały o największej trwałości i wartości estetycznej. Wolnostojąca wanna na złotych nóżkach czy bezbrodzikowa kabina prysznicowa z hydromasażem pozwoli nam się zrelaksować i zadbać o siebie.