Sałatka jarzynowa na tej zastawie? Profanacja! Wielkanocny stół Joanny Przetakiewicz uginał się od luksusu

2024-03-22 11:46

Joanna Przetakiewicz kiedyś powiedziała, że kocha luksus z wzajemnością. Wierzymy jej na słowo, nie tylko patrząc na wnętrza jej domu, ale również aranżacje stołu, jakie tworzy, kiedy nadchodzą święta. Wygląda na to, że w tym roku zastawa mogła odwracać uwagę od śniadania wielkanocnego. Co za cudeńka!

Joanna Przetakiewicz
Autor: instagram.com/joannaprzetakiewicz

Joanna Przetakiewicz jest projektantką i właścicielką marki La Mania. Kilka miesięcy temu pokazywaliśmy, jak na Boże Narodzenie przystroiła swoją kuchnię. Jeśli ktoś widział tę oszałamiającą aranżację, nie miał wątpliwości, że Wielkanoc będzie kolejnym pretekstem, by ponownie przybrać dom.

Dom Joanny Przetakiewicz
Autor: instagram.com/joannaprzetakiewicz

Niedawno Przetakiewicz pokazała, jak wyglądał jej wielkanocny stół. Projektantka postawiła na połączenie czerni i złota. Czy istnieje bardziej elegancki i luksusowy duet?

Dom Joanny Przetakiewicz
Autor: instagram.com/joannaprzetakiewicz

Wzdłuż czarnego obrusu ustawiono białe dekoracje: porcelanowe jajka, białe zajączki oraz czarne i białe doniczki, w których posadzono rzeżuchę. Zestawiono je ze złotymi sztućcami oraz złoto-biało-czarną zastawą. Całości szyku dodały kryształowe kieliszki i bomboniery w kształcie jajek oraz szklanki zdobione złotym wzorem.

Dom Joanny Przetakiewicz
Autor: instagram.com/joannaprzetakiewicz

Przypatrzcie się im uważnie, bo to towar luksusowy! Pochodzą z kolekcji Cabinet of Curiosities firmy Artel, a koszt jednej to 485 dolarów, czyli ponad 2000 ! Skąd ta cena? Kryształ został ozdobiony motywem złotego węża wykonanego z 24-karatowego złota! 

Co za tym idzie, gdyby ktoś chciał w przyszłym roku podobnie przystroić swój stół, musiałby wydać majątek. Zastawa, jaką Joanna Przetakiewicz wykorzystała podczas świąt, pochodzi z jej kolekcji La Mania Home. Za jedną filiżankę trzeba zapłacić 150 zł, a koszt kompletu dla jednej osoby, w którego skład wchodzą trzy talerze, to 329 zł!

Przeczytaj również: