Dekoracyjna świeca na stół świąteczny - ZRÓB TO SAM

2014-04-08 14:16

Własnoręcznie zrobiona dekoracyjna świeca na stół świąteczny z pewnością oczaruje naszych gości! Jak samodzielnie zrobić efektowną świecę na stół świąteczny z wybranym motywem? Sprawdź nasze dwie metody!

Spis treści

  1. Dekoracyjne świece na stół świąteczny: sposób 1
  2. Dekoracyjne świece na stół świąteczny: sposób 1 KROK PO KROKU
  3. Dekoracyjne świece na stół świąteczny: sposób 2
  4. Dekoracyjne świece na stół świąteczny: sposób 2 KROK PO KROKU

Nie od dziś wiadomo, że światło świec  podkreśla wyjątkowość spotkania i uroczystości. Dekoracyjne świece na stół świąteczny z motywamu=i świątecznymi przydadzą rodzinnym uroczystościom dodatkowej oprawy. Jak własnoręcznie zrobić wyjątkową świecę na stół światecznyy? Skorzystaj z jednego z naszych dwóch sposobów:

Dekoracyjne świece na stół świąteczny: sposób 1

Do zrobienia dekoracyjnej świecy na stół świąteczny pierwszym sposobem, potrzebować będziemy:1.       świecy ( my wykorzystaliśmy białą o średnicy 6 cm i wysokości 8 cm)2.       kleju do świec3.       nożyczek4.       serwetkę papierową z wybranym motywem5.       pędzel

Dekoracyjne świece na stół świąteczny: sposób 1 KROK PO KROKU

KROK 1:Dekorację świecy zaczynamy od wyboru wzoru, jaki chcemy umieścić na jej powierzchni. Wzór powinien być nie wielki, tak by zawierał przewodni motyw z serwetki. Dzięki temu dekoracje na naszym stole będą sie wzajemnie uzupełniać (motyw ze świeczki i na serwetkach).KROK 2:Wybraną serwetkę ze wzorem oddzielamy od pozostałych jej warstw tak, by pozostała tylko jedna - z nadrukiem. Wycinamy wybrany motyw. Sprawdzamy, czy pasuje wielkością na naszą świecę.KROK 3:Gdy już mamy wycięty, przygotowany wzór przykładamy go do świecy i przytrzymując palcami rozprowadzamy klej po wzorze delikatnym pędzlem z miękkiego włosia. Klej do serwetek decoupage jest o tyle dobry, że naklejony przy jego pomocy wzór dodatkowo jest nabłyszczony. Na koniec dla podkreślenia efektu możemy przewiązać świecę materiałową wstążką.

Dekoracyjne świece na stół świąteczny: sposób 2

Drugi sposób dla tych, którzy nie chcą kupować profesjonalnych klei decoupagu do świec. Do zrobienia dekoracyjnej świecy na stół świąteczny drugim sposobem, potrzebować będziemy:

1.       świecy ( my wykorzystaliśmy białą o średnicy 6 cm i wysokości 8 cm)2.       papieru śniadaniowego3.       suszarki4.       serwetkę papierową z wybranym motywem.

Dekoracyjne świece na stół świąteczny: sposób 2 KROK PO KROKU

Krok 1 i 2:

Pierwsze etapy prac są identyczne w obu sposobach (powtórz Krok 1 i Krok 2).

Krok 3:

W trzecim etapie wycięty wzór przytrzymujemy na świecy kawałkiem papieru śniadaniowego, po czym rozgrzewamy strumieniem suszarki do momentu, aż motyw wtopi się w świecę. Przy tej metodzie trzeba szczególnie uważać, by nie poparzyć się gorącym powietrzem z suszarki.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany