Jak zrobić ozdobną skrzynkę na wiosenne kwiaty? ZRÓB TO SAM

2014-04-03 15:10 Agnieszka Zawadzka

Zastanawiasz się nad wielkanocnymi dekoracjami? Sprawdź jak zrobić dekoracyjną skrzynkę na wiosenne kwiaty w zgodzie z modnym trendem shabby chic! W ZRÓB TO SAM dowiesz się jak w 5 krokach wykonać estetyczną i w stylu eko dekorację na wiosenny i wielkanocny stół lub parapet.

Jak zrobić ozdobną skrzynkę na kwiaty SCHABBY CHIC
Autor: Materiały prasowe Dremel Metoda wykańczania doniczki w stylu shabby chic wpisuje się znakomicie w aranżację postarzanymi i bielonymi w ten sposób kredensów i mebli kuchennych.

Do wykonania tej niezwykle stylowej skrzyneczki na kwiaty potrzebne Ci będą następujące materiały:

- drewniana skrzynka
- farba akrylowa
- duża szczotka
- ołówek
- papier
- kalka
- pistolet do klejenia bądź klej "Kropelka" z dozownikiem
- frez do grawerowania lub dłutko
- tarcze ścierne lub papier ścierny na drewnianej kostce
- piórka i guziki do dekoracji

Jak zrobić ozdobną skrzynkę na wiosenne kwiaty: ZRÓB TO SAM w 5 krokach

Krok 1

Pomaluj drewniane pudełko lub skrzynkę podkładem z białej akrylowej farby. W zależności od tego, jak dobrze farba pokryje powierzchnię i ile drewna ma zostać widoczne, zdecyduj, czy nakładać drugą warstwę podkładu. Poczekaj, aż farba wyschnie.

Krok 2

Aby nieco postarzyć skrzynkę i nadać jej wygląd vintage, dokładnie spoleruj jej powierzchnię i krawędzie przy pomocy narzędzia wielofunkcyjnego (np. Dremel 4200) lub za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego na drewnianej kostce.

Krok 3

Teraz nadszedł czas na ozdobienie krawędzi. Naszkicuj regularny wzór na kartce papieru i przenieś go na skrzynkę (np. za pomocą kalki). Pamiętaj, aby wzór znajdował się 2 centymetry poniżej górnej krawędzi skrzynki, tak by nie zasłaniały go liście zasadzonych roślin.

Krok 4

Korzystając z dłutka wyżłób wzór według naszkicowanego rysunku. Chcąc ułatwić sobie pracę skorzystaj z mechanicznej obróbki - skorzystaj z frezarki. Frez doskonale nadaje się do pracy w drewnie. Dostosuj obroty frezu do twardości drewna i ostrożnie graweruj wzór, aż stworzysz obwódkę, biegnącą wokół całej skrzynki.

Krok 5

Teraz możesz dowolnie przyozdobić swoje dzieło. Oryginalne detale w odcieniach brązu, jak duże pióro i drewniany guzik będą z pewnością przykuwały wzrok. Przyklej je przy pomocy pistoletu do klejenia, a Twoja doniczka od razu nabierze eleganckiego wyglądu.