apartament luksusowy

Luksusowe mieszkania mogą zostać urządzone w prawie każdym stylu, jednak wszystkie posiadają kilka wspólnych cech. Każdy apartament luksusowy ma dobrej jakości materiały wykończeniowe i odznacza się wysokim standardem. Z reguły luksusowe apartamenty są dość duże i przestronne, a przy tym wysokie (ok. 3 m). Wysokiej jakości meble o prostej konstrukcji, ściany w jasnych kolorach, drewniana podłoga, materiały takie jak marmur czy granit doskonale można spotkać w niemal każdym luksusowym apartamencie.

Biało-czarne kontrasty nadają wnętrzu charakteru i wyglądają elegancko. Podobnie jak egzotyczne gatunki drewna. Apartament luksusowy z parkietem z czarnego hebanu lub schodami z teaku nie tylko prezentuje się luksusowo, ale odznacza się wyjątkową trwałością, jakiej nie zapewni nawet dąb. Apartament luksusowy warto ozdobić sztukateriami oraz złotymi i srebrnymi dodatkami. Sztukaterie przywodzą na myśl wystawne pałace, natomiast złoto i srebro kojarzą się z luksusem. 

W salonie luksusowego apartamentu nie może zabraknąć eleganckiej, skórzanej sofy, modnego i wygodnego szezlongu, biokominka i luster, które dodatkowo powiększą przestrzeń. W luksusowej łazience, która przypominać ma domowe spa lub pokój kąpielowy, powinna pojawić się wysokiej jakości biała ceramika, kabina prysznicowa bezbrodzikowa lub wanna wolnostojąca ze złotymi nóżkami.