apartament w stylu modern classic

Styl modern classic to po prostu uproszczony, oczyszczony z nadmiernej dekoracyjności i unowocześniony styl klasyczny. Apartament w stylu modern classic inspiruje się XIX-wiecznymi pałacami i dworkami, a także wystrojem wielkomiejskich kamienic z tamtego okresu, dodając im szczyptę nowoczesności. Apartament w stylu modern classic w odróżnieniu od wnętrza w stylu klasycznym rezygnuje z bogatych zdobień i chętnie czerpie z nowoczesnych rozwiązań i wzornictwa.

W kwestii kolorów apartament modern classic skupia się w głównej mierze na stonowanych, pastelowych barwach, na przykład bieli, różu i szarości. Jeśli wnętrze wydaje się nam zbyt monotonne, możemy przełamać je intensywnym kolorem lub modnym wzorem, np. niebieskim fotelem lub dwukolorowymi zasłonami w duże grochy. Takie rozwiązanie byłoby nie do pomyślenia w mieszkaniu w stylu klasycznym. 

Apartament modern classic stawia na wygodę, komfort i przytulność. Dlatego w salonie powinna znaleźć się miękka sofa (najlepiej pikowana), wygodny fotel i dywan, który zapewni komfort naszym stopom. W apartamencie w stylu modern classic, inspirowanym wystawnymi pałacami i dworkami z XIX wieku, nie może zabraknąć także gipsowej sztukaterii, złotych dodatków, wysokich świec, stylizowanych ramek na zdjęcia czy kominka (lub samego portalu kominkowego).