mieszkanie w stylu modern classic

Mieszkanie modern classic to pewnego rodzaju ugoda lub pomost między stylem nowoczesnym a klasycznym. Styl modern classic czerpie inspiracje z wystroju XIX-wiecznych pałacyków, dworków i wielkomiejskich mieszkań z tamtego okresu. Mieszkanie modern classic odrzuca nadmierną dekoracyjność i śmiało flirtuje z nowoczesnością, nie bojąc się intensywnych, nasyconych plam barwnych.

By dobrze urządzić mieszkanie w stylu modern classic, musimy znaleźć harmonię między klasycznym a nowoczesnym dekorem. Umiar jest tu słowem kluczowym, dlatego zamiast wystawnej dekoracyjności, wybierzmy szykowne i eleganckie sztukaterie, wkomponujmy w przestrzeń elementy złote i srebrne, a na ścianach unikajmy krzykliwych barw. Mieszkanie modern classic pomalujmy na łagodne odcienie beżu, bieli czy szarości. Pastelowe kolory również będą prezentować się dobrze.

Mieszkanie modern classic niektórym może wydawać się nieco ugrzecznione i monotonne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać kilka "odważnych" elementów, np. fotel lub sofę w intensywnie turkusowym kolorze, nowoczesny stolik kawowy o futurystycznym kształcie czy dwukolorowe zasłony w modne grochy.