mieszkanie w stylu boho

Mieszkanie w stylu boho będzie pasowało najlepiej osobie o wolnej, artystycznej duszy. Styl boho wywodzi się z XIX-wiecznej cyganerii i dokładnie taki jest: barwny, kreatywny, łamiący zasady. Mieszkanie boho jest więc kolorową, wyrazistą krainą, w urządzaniu której możemy puścić wodze fantazji i kreatywności. Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

Przede wszystkim nie bójmy się kontrastowych zestawów barwnych. Pozornie niepasujące do siebie kolory w mieszkaniu boho będą wyglądać, jakby zostały dla siebie stworzone. Żółta ściana z czerwonymi i niebieskimi ozdobami ożywi wnętrze i sprawi, że od razu poczujemy się lepiej. Jeśli zależy nam na wyeksponowaniu mebli lub dodatków czy dekoracji o bardziej wyrazistych barwach, pomalujmy mieszkanie boho na delikatne, pastelowe kolory, np. beżowy, biały czy miętowy. 

Mieszkanie boho dalekie jest od ułożonego, grzecznego i minimalistycznego wnętrza nowoczesnego lub klasycznego. Mieszkanie w stylu boho to wulkan energii pełen ciekawych artefaktów, awangardowych plakatów i grafik, nietypowych dzieł sztuki, pamiątek przywiezionych z egzotycznych podróży łapaczy snów, tkanych makram, ścian z kilimami i makatami. Mieszkanie w stylu boho chętnie wykorzystuje naturalne materiały takie jak drewno, pokryte pritnami i roślinnymi wzorami tkaniny i sprzęty pochodzące z recyklingu lub poprzednich dekad.