mieszkanie luksusowe

Luksus ma wiele twarzy i przy pomocy niemal każdego stylu możemy wyczarować szykowne, luksusowe wnętrze. Każde mieszkanie luksusowe wyróżnia się konkretnymi cechami i elementami, które decydują o jego wysokim prestiżu. Jakie to cechy? Jak urządzić luksusowe mieszkanie? Mieszkanie luksusowe jest idealnie wyważone w ozdobach i dekoracjach i najczęściej skłania się ku minimalizmowi. Czyste, proste przestrzenie bez nadmiaru bibelotów wywołują wrażenie harmonii i elegancji. 

Zamiast ilości, mieszkanie luksusowe stawia na jakość - i to najwyższą z możliwych. W mieszkaniach luksusowych raczej nie spotkamy blatu z laminatu, ale z dębu lub prawie niezniszczalnego granitu. Podłoga w luksusowym mieszkaniu to najprawdopodobniej dąb lub jeszcze trwalszy heban (albo inne drewno egzotyczne). Mieszkanie luksusowe nie oszczędza na materiałach, które zapewniają wieloletnią trwałość. 

Luksusowe mieszkanie dba o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół wyposażenia i wystroju wnętrza. Wygodna sofa obita jest skórą lub miękkim materiałem, na konsoli zawsze stoi designerski wazon ze świeżymi kwiatami, marmurowe podstawki doskonale korespondują z delikatną porcelaną, a złote świeczniki dumnie prezentują się na solidnym, dębowym stole.