Mieszkanie w stylu modern classic z elementami glamour. Biele, błękity i eleganckie detale

2024-01-19 11:48

Szyk i elegancja. Tak można opisać mieszkanie w Piastowie pod Warszawą, urządzone przez architektów z pracowni Interiorsy. We wnętrzach królują biel, połyskujące materiały, stalowe błękity i eleganckie detale.

Spis treści

  1. Jak urządzić wnętrze w stylu modern classic?
  2. Salon modern classic
  3. Kuchnia z półwyspem
  4. Odcienie błękitu w sypialni

Klasyka jest ponadczasowa. Z tego założenia wyszli architekci z pracowni Interiorsy, Marta Iglewska i Radosław Wójcik, projektując wnętrza 120-metrowego mieszkania w stylu modern classic. Wnętrza są eleganckie, otoczone dyskretnym luksusem, ale też bardzo funkcjonalne. Tak właśnie miało być.

- Przystępując do aranżacji tego apartamentu wiedzieliśmy, że ma on być niezwykle reprezentacyjny, a jednocześnie ergonomiczny i funkcjonalny. Postawiliśmy więc na styl modern classic, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Powrót do tego, co ponadczasowe, piękne i uniwersalne pozwolił nadać wnętrzom niewymuszonej elegancji w bardzo nowoczesnym wydaniu – tłumaczy architektka.

- Zaprojektowane przez nas wnętrza to dobry przykład przestrzeni utrzymanej w stylu modern classic. Jego główne elementy stanowi połysk, stalowe błękity i eleganckie detale, które harmonijnie współgrają ze sobą. Wykorzystanie bieli, pastelowych kolorów i błyszczącego drewna podkreśla elegancki charakter rezydencji – dodaje Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.

Jak urządzić wnętrze w stylu modern classic?

Bazę aranżacji stanowi biel, którą ociepla drewno w ciemnym wybarwieniu. Ten klasyczny duet jest nie tylko ponadczasowy, ale też dodaje wnętrzom przytulności i podkreśla ich luksusowy charakter, podobnie jak lakierowane fronty zabudów oraz lustrzane tafle.

Kolorem, który idealnie współgra z bielami i beżami okazał się stalowy odcień błękitu, wykorzystany w dekoracjach tekstylnych, jak zasłony i poduszki. Nowoczesny charakter przestrzeni podkreślają zaś meble i zabudowy stałe.

Salon modern classic

Przestrzeń strefy dziennej organizuje sofa Noi marki Absynth, utrzymana w subtelnej szarości. Naprzeciwko architekci zaprojektowali zabudowę ściany telewizyjnej, która zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania. W jadalni lustrzane tafle, ułożone zostały na wzór klasycznych kasetonów. Lekkości dodają znane transparentne krzesła w Louis Ghost marki Kartell.

Kuchnia z półwyspem

W nowoczesnej kuchni monotonię bieli przełamują ciemne drewno oraz kamień. Lakierowany na wysoki połysk fornir oraz czarny granit na blatach tworzą zgrany duet. Lustrzane efekty zapewniają ułożone płytki imitujące tradycyjne kafle. Kuchnia wtapia się w aranżację salonu i jadalni, zachowując wszystkie niezbędne funkcje.

Odcienie błękitu w sypialni

W sypialni do głosu w bardziej zdecydowany sposób dochodzą stalowe błękity. To zabieg świadomy, gdyż odcienie niebieskiego, jak żadne inne kolory sprzyjają wypoczynkowi. Tapicerowane łóżko, tapeta w pasy, lustrzana komoda czy ramki na zdjęcia tworzą elegancki klimat, ulubionego stylu modern classic.

Kuchnia w stylu modern classic kosztowała krocie, ale było warto! Szara zabudowa i kobaltowa wyspa to esencja dobrego smaku

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio