styl modern classic

Styl modern classic jest pomostem łączącym styl klasyczny i nowoczesny. Chętnie czerpie on z tradycyjnych rozwiązań kojarzących się ze stylem klasycznym czy pałacowym. Z podobnym entuzjazmem zaprasza do wnętrz elementy wystroju nowoczesnego, tworząc intrygującą i niepowtarzalną mieszaninę tradycji z nowoczesnością. 

Styl modern classic odrzuca zbędną dekoracyjność, skłaniając się ku prostocie i wyważonym zdobnictwie. We wnętrzach w stylu modern classic znajdziemy wygodne, pikowane sofy w delikatnych kolorach, rozłożyste fotele, konsole i szezlongi. Meble wypoczynkowe w stylu modern classic często kojarzą się z rozwiązaniami klasycznymi, pałacowymi. By dodać wnętrzom kontrastu i nowoczesnego charakteru, styl modern classic chętnie wykorzystuje współczesny design, dzięki czemu we wnętrzach modern classic spotkamy także stoliki kawowe z metalu i szkła, nowoczesne krzesła (np. z tworzywa sztucznego) czy minimalistyczne szafki i półki wykonane z drewna i metalu. 

Dla niektórych styl modern classic może wydawać się nudny i monotonny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać takim wnętrzom odrobinę koloru (i pazura). Fotel o intensywnie turkusowym kolorze, poduszki w soczystej czerwieni lub zasłony w kolorowe grochy to tylko niektóre sposoby na ożywienie wnętrza w stylu modern classic