styl glamour

Styl glamour jest pełen blasku i przepychu i raczej nie przypadnie do gustu zwolennikom wnętrz stonowanych i minimalistycznych. Styl glamour ma na celu intrygowanie, onieśmielanie i olśniewanie. I to właśnie robi. Czym dokładnie charakteryzuje się styl glamour?

Styl glamour daleki jest od umiaru. Uwielbia obszerne pikowane sofy, rozłożyste fotele, barokowe meble i skórzane krzesła. W sypialni królewskie łoże w stylu glamour zawsze musi mieć miękki, pikowany zagłówek zajmujący całą ścianę, a w łazience glamour nie może zabraknąć złotych i marmurowych elementów. 

Styl glamour uwielbia błyszczeć i to w dosłownym znaczeniu. Dlatego w mieszkaniach urządzonych w tym stylu natkniemy się na wykończone na wysoki połysk podłogi, lakierowane meble, kryształowe żyrandole, odbijające światło złote sztućce i zastawy, duże lustra w ozdobnych ramach i błyszczące tkaniny. 

Kolorystyka stylu glamour jest stonowana, pozwalając efektywnym meblom i innym elementom wyposażenia grać pierwsze skrzypce. Ściany w stylu glamour często maluje się na delikatne beże, szarości, biel i czerń, a także fiolety. Styl glamour w szczególny sposób upodobał sobie kolor fioletowy, zwłaszcza w jego ciemniejszym odcieniu. We wnętrzach w stylu glamour nie może również zabraknąć klasycznych sztukaterii, które przywodzą na myśl wystrój pałacowy i nadają wnętrzom szyku i luksusowego charakteru.