styl vintage

Styl vintage cieszy się niegasnącym zainteresowaniem miłośników mody, designu i wystroju wnętrz z poprzednich dekad. W Polsce styl vintage skupia się najbardziej na wyjątkowym dla polskiego designu czasie, a więc latach 60. XX wieku. To właśnie wtedy powstały najznamienitsze przykłady mebli, np. fotel Chierowskiego (model 366) czy krzesło Hałasa (model 200-190). 

Nieodłącznym elementem stylu vintage są stare meble, które często możemy kupić za grosze na pchlim targu, lub które znajdziemy na babcinym strychu, lub specjalnych sklepach produkujących flagowe modele mebli z PRL. Jeśli jesteśmy posiadaczami autentycznych starych mebli vintage, wystarczy je odrestaurować i wstawić do salonu czy sypialni. Styl vintage chętnie wykorzystuje także sprzęty z dawnych lat, na przykład stare radio, wagę szalkową czy gramofon. 

Wnętrza w stylu vintage cechuje ciepła kolorystyka. Królują tutaj takie kolory jak żółty, bezowy, brązowy i zielony. Ponadto, styl vintage uwielbia dekorować wnętrza wzorzystymi tekstyliami, zwłaszcza z motywami geometrycznymi i roślinnymi. Zasłony w grochy, kanapa obita tkaniną w kwiaty, dywan w kwadraty lub koła pomogą dodać mieszkaniu w stylu vintage autentyczności.