apartament w stylu vintage

Styl vintage odwołuje się do wystroju wnętrz z lat 50., 60. i 70., chociaż po inspiracje potrafi sięgać nawet do lat wcześniejszych. Reguła jest prosta: apartament vintage powinien mieć elementy wystroju, które mają przynajmniej 30 lat. Jedną z kluczowych kwestii podczas urządzania apartamentu w stylu vintage jest dobór odpowiednich mebli. Meble vintage często możemy kupić na pchlim targu za grosze. Dobrym pomysłem jest również przeszukanie babcinego strychu oraz lokalnych antykwariatów. Apartament vintage stawia na meble proste o drewnianej konstrukcji, tak popularne w poprzednich dekadach. 

W dzisiejszych wnętrzach panuje chłodny minimalizm, ale apartament vintage zaskoczyć może feerią kolorów, ozdób i motywów. Apartament w stylu vintage pełen jest ciepłych barw, które doskonale się ze sobą łączą, a więc brązów, zieleni, żółci i pomarańczy. Stylizowane motywy roślinne i geometryczne figury również wiodą prym w mieszkaniach urządzonych w stylu vintage. Tapety inspirowane wzorami z poprzednich dekad doskonale oddają ducha tamtych czasów, dlatego warto rozważyć pokrycie nimi ściany lub jej fragmentu.

Chcąc, by apartament vintage nabrał charakteru, nie zapominajmy o dodatkach przywodzących na myśl minione czasy. Postawmy na porcelanę, kryształy, lustra w bogato zdobionej ramie, plakaty i grafiki pochodzące z tamtego okresu, gramofon, zegar z kukułką, lampy z abażurami itd.