Jak urządzić przytulne, kojące wnętrze? Zaglądamy do domu inspirowanego stylem hampton

2022-03-31 11:05

Dom to miejsce, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. W zaciszu swojego gniazdka możemy się zrelaksować i odpocząć od pędzącego świata. Czy możliwe jest zaaranżowanie wnętrz tak, by sprzyjały wypoczynkowi i dawały ukojenie po ciężkim dniu? Arch. Izabela Widomska podzieliła się z nami wyjątkowym projektem domu w Ostrołęce. Na 180 m2 udało się stworzyć elegancką, przytulną i przede wszystkim komfortową dla domowników przestrzeń.

Spis treści

  1. Przestronny salon z kuchnią i jadalnią
  2. Strefa prywatna – łazienka i sypialnia

W parterowym domu w Ostrołęce, którego aranżacji podjęła się arch. Izabela Widomska mieszka czteroosobowa rodzina. Wnętrza są bardzo domowe, ciepłe i funkcjonalne – układ i wyposażenie pomieszczeń ułatwia poruszanie się po nich i swobodne korzystanie ze wspólnej przestrzeni.

W wystroju wnętrz dominuje styl nowoczesny z elementami stylu hampton i klasycznego. Tę mieszankę stylów zaproponowali inwestorzy, a architektka, sprytnie połączyła je w elegancką i modną całość.

Przestronny salon z kuchnią i jadalnią

Część dzienna z salonem i kuchnią to jasna, przestronna przestrzeń, w której dominują subtelne kolory – głównie biele, beże i szarości. W strefie wypoczynkowej białe ściany i meble są idealnym tłem dla mocniejszego akcentu barwnego, jakim są dwie velvetowe sofy w kolorze granatu.

Uwagę zwraca również stylowy kominek obudowany czerwoną cegłą. O elegancki i jednocześnie ciepły klimat w salonie dbają również: stolik kawowy, konsole za kanapami, komoda z lustrem i ściana z biblioteczką subtelnie wyznaczająca granicę między strefą wypoczynkową a kuchnią.

Również w kuchni ściany i zabudowa kuchenna przechodzą na dalszy plan, natomiast całą uwagę skupia duża wyspa w mocnym, ciemnoturkusowym kolorze. Turkus, choć w nieco jaśniejszej odmianie, pojawia się również na ścianie tuż nad blatem – jako ręcznie robione kafelki z glazurowaną, błyszczącą powierzchnią.

Moc koloru uspokajają delikatne szarości stołków przy wyspie i mebli, a nowoczesność zaznacza swoją obecność w kuchni za pośrednictwem sprzętów gospodarstwa domowego w modnych metalicznych i czarnych wykończeniach.

Salon i kuchnię łączy strefa jadalni z dużym, sześcioosobowym stołem. Jego biały korpus pięknie komponuje się z jasnym, drewnianym blatem. Z kolei krzesła na smukłych nóżkach obite są miękką welwetową tkaniną w kolorze turkusu.

Warto też wspomnieć o ścianie, która biegnie przez hol i łączy się z kuchnią. Architektka postanowiła zaakcentować ją oryginalną tapetą z motywem drzewek pomarańczowych.

ZOBACZ TEŻ: Metamorfoza mieszkania w stylu vintage. ZDJĘCIA przed i po

Strefa prywatna – łazienka i sypialnia

W domu znajdują się dwie łazienki. Pierwsza z nich swoim wystrojem przywodzi na myśl industrialne wnętrza. Loftowy, nieco surowy klimat podkreślają czarne baterie i szafka, na której stoją umywalki. Mebel wykonany jest z ciemnego drewna i metalowych elementów.

Druga łazienka jest zupełnie inna – elegancka, wręcz sprawiająca wrażenie luksusowego pokoju kąpielowego, m.in. dzięki płytkom imitującym biały marmur oraz przestronnej kabinie prysznicowej. Intrygującym elementem wyposażenia drugiej łazienki jest szafka pod umywalkę w mocnym, kobaltowym kolorze.

W sypialni małżeńskiej natomiast nie znajdziemy intensywnych kolorów – to pomieszczenie zostało zaprojektowane tak, by koiło zmysły i pozwalało się zrelaksować po długim, ciężkim dniu. Dlatego architektka wykorzystała neutralną kolorystykę, która nie drażni oczu i sprzyja wypoczynkowi. Mamy tu więc m.in. pojemną białą szafę, szare łóżko z niewysokim zagłówkiem, a także ścianę, pokrytą strukturalną, kremową tapetą.

Na koniec kilka słów o holu, w którym oprócz dużej szafy z lustrzanymi frontami (doskonale powiększają optycznie przestrzeń!), znalazło się różowe, pikowane siedzisko z zagłówkiem biegnącym aż do sufitu.

Chcesz zobaczyć więcej? Zajrzyj do środka:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: