apartament w stylu nowoczesnym

Apartament nowoczesny charakteryzuje się wysokim standardem wykończenia, elegancją i dbałością o detale. Tutaj funkcjonalizm łączy się z estetyką, tworząc niezwykłe wnętrze. Apartament w stylu nowoczesnym wpisuje się w najnowsze trendy, wykorzystuje aktualne rozwiązania technologiczne i nowoczesne materiały. 

Przede wszystkim apartament nowoczesny jest przestrzenny i dobrze oświetlony. Duże przeszklenia i jasne, stonowane kolory pozwalają optycznie powiększyć wnętrze. Pastelowe kolory, beże, biel i szarości to najczęściej spotykane barwy, chociaż w niektórych apartamentach w stylu nowoczesnym królują chłodne, stonowane barwy, a także kontrasty bieli i czerni. Apartament nowoczesny swoim rozkładem funkcjonalnym różni się od mieszkań budowanych w latach 70. czy 80. Przede wszystkim, apartament w stylu nowoczesnym ma duży, przestronny salon z otwartą kuchnią lub przedpokojem. 

Wystrój i dodatki, które wyróżniają apartament nowoczesny na tle mieszkań w innych stylach, w dużej mierze odwołują się do figur geometrycznych, a także kształtów dość nietypowych, nieregularnych, futurystycznych. Łatwo zauważyć, że apartament nowoczesny pozbawiony jest zbędnych dekoracji, panuje w nim minimalizm i prostota. Meble oraz dodatki, które znajdują się w apartamentach w stylu nowoczesnym, często wykonane są z nowoczesnych materiałów lub z surowców pochodzenia naturalnego, np. stali i szkła.