Różowy pokój: salon, łazienka i kuchnia. Tak urządzisz urocze wnętrze

2024-04-30 11:59

Kolor różowy w aranżacji wnętrz trzyma się niezwykle mocno. Nadal lubimy pastelowe odcienie kojarzące się ze stylem skandynawskim i przyglądamy się powracającym z trendami nieco ciemniejszym jego odcieniom. Zobaczcie z jakimi kolorami i materiałami łączyć różne odcienie koloru różowego. 

Spis treści

  1. Ewolucja koloru różowego w aranżacji wnętrz
  2. Jakie dodatki podkreślą romantyczny róż?

Kolory w aranżacji wnętrz odgrywają kluczową rolę. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do doboru koloru ścian, podłóg, sof, zasłon i dodatków. To czym kierujemy się wybierając kolory do aranżacji wnętrza jest sprawą indywidualną.

Niektórzy z nas wybierają kolory jasne, bo lubią wokół siebie dużo światła, inni ciemne ponieważ wolą wnętrza, zmysłowe i tajemnicze. Podobnie jest z dodatkami - część z nas wybiera drewno bo lubi naturę, inni metal - bo podoba im się błysk. Na pewno wpływ na nasze wybory ma też panująca moda i trendy.

Ewolucja koloru różowego w aranżacji wnętrz

Do niedawna z odcieni koloru różowego najchętniej wybieraliśmy pastelowy róż pudrowy i nieco mocniejszy, z kroplą koloru pomarańczowego, róż landrynkowy. Teraz zgodnie z trendami na rok 2018 róż, tak jak inne kolory, staje się zdecydowanie ciemniejszy – od kojarzącego się z letnią różą, hortensją aż po przygaszony „brudny róż”.

Czytaj też: Różowy pokój dla dziewczynki

Różowy kolor we wnętrzach
Autor: Materiały prasowe H&M HOME

Jakie dodatki podkreślą romantyczny róż?

Pastelowe odcienie koloru różowego ładnie wyglądają podkreślone złotymi i miedzianymi dodatkami - matowymi, satynowymi lub błyszczącymi oraz jasnym (bielonym) drewnem. szykownym połączeniem jest takze połaczenie rózowych elementów wyposazenia z białylm marmurem. Ciemniejsze odcienie zyskują w połączeniu z mosiądzem i ciemnym drewnem.

Czytaj też: Aranżacja poddasza z kolorem różowym

Różowy kolor we wnętrzach
Autor: Materiały prasowe H&M HOME

Ciemniejszy róż, tak jak odcienie pastelowe, świetnie wygląda w towarzystwie roślin i zieleni butelkowej, szarości i granatu. Kolor różowy sprawdza się również w kompozycjach monochromatycznych, w nowoczesnej i lekkiej stylistyce francuskiej.

Bazą takiej aranżacji mogą być:

  • różowe ściany ozdobione sztukateriami, jasne drewno na podłodze
  • oraz biała stolarka (drzwi wewnętrzne, listwy przypodłogowe i okna).
Różowy kolor we wnętrzach
Autor: House of Hackney

W modę na kolor różowy wpisał się motyw flamingów. Pojawiły się jako dekoracyjne figurki, lampki, na poduszkach, nawet na tapetach.

Nowoczesny salon w kolorze różowym czy tajemniczo czarny. Aranżacje w jednym kolorze

Niebanalny apartament na poddaszu: aranżacja z kolorem różowym

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio