Różowy pokój dziewczynki z drewnianym domkiem: kreatywny i pomysłowy

2017-03-23 16:57

Różowy pokój dziewczynki to prawdziwe królestwo dziecka. Drewniany domek służy do zabawy, ale w pokoju jest więcej ciekawostek. Rodzice zrobili wiele rzeczy od nowa albo odświeżyli stare. Udowodnili w ten sposób, że niewielkim kosztem można tak urządzić pokój dziecka, by było w nim szczęśliwe.

Spis treści

  1. Różowy pokój dziewczynki krok po kroku
  2. Drewniany domek: pomysł do pokoju dziecka
  3. Pokój dziewczynki: gotowe pomysły
  4. Pomysły do pokoju dziecięcego - zobacz ZDJĘCIA

Dziewczynka chciała mieć wszystko w kolorze, jak o nim mówi, „pink”, ale doszła z mamą do porozumienia. Właścicielka zaś uwielbia urządzać wnętrza. Długo marzyła o własnym szczęśliwym miejscu, czyli takim, do którego zawsze chce się wracać wszystkim domownikom. Stworzyła je z mężem w domu za lasem, gdzie ciszę „zakłócają” jedynie śpiew ptaków i koncerty świerszczy.

Różowy pokój dziewczynki krok po kroku

Pokój dziewczynki liczy około 15 m2, więc można w nim sporo zmieścić, np. drewniany domek, który niedługo zyska szyld sklepu warzywnego. W przyszłości ma być też lodziarnią i teatrzykiem. Aranżacja pokoju powstawała spontanicznie. Potrzebne łóżko? Właścicielka szybko wyszukiwała niedrogie w internecie. Wystarczyło je wyszlifować i pomalować farbą akrylową. Podobnie było z innymi meblami. Wraz z mężem nadali im swój rys, dodali coś od siebie (na szafie np. malunek Lamy, której dziewczynka jest fanką). Z kolei szycie poduszek i szmacianych lalek zapoczątkował… strach córeczki przed wilkiem. Mama uszyła więc takiego, z którym trudno było się nie zaprzyjaźnić. Strach minął, a szycie pozostało.

Nie przegap: Jak zrobić łóżko w kształcie domku? >>>

Drewniany domek: pomysł do pokoju dziecka

Drewniany domek zbudował tata, który lubi takie wyzwania. Wiele rzeczy zrobił w domu sam, m.in. schody z bali. Jest też autorem płotku osłaniającego grzejnik (można na nim wieszać plecak, bawełnianego kota czy torby na zabawki). Domek ma nawet okiennice, a w środku ławeczkę, półkę i składany stolik. Mama uszyła do niego zasłonki, oświetliła dach „cottonkami”, ozdobiła serduszkami i sprawiła, że stale unosi się nad nim balon z gondolą (abażur ze sklepu). Sama zrobiła też chmurkę z trzema kroplami deszczu oraz zwisające z sufitu tiulowe pompony.

Pokój dziewczynki: gotowe pomysły

Drewniany domek to niejedyne pomysłowe rozwiązanie w pokoju dziewczynki. Gdzie jeszcze kryją się gotowe wskazówki dla rodziców?

Kącik małej artystki, miękka wyspa do spania i namiot z mgły: stolik zrobiony przez tatę i krzesełko-miś odnowione przez mamę – tworzą miejsce, w którym dziewczynkę wręcz pochłania rysowanie. Łóżko mama „otuliła” uszytymi przez siebie poduszkami, więc świetnie się w nim zasypia, a pod tiulowym baldachimem najlepiej czas spędza się z lalkami.

Dla małej gospodyni: gdy mama trafiła na starociach na wiekową toaletkę, pomyślała, że to będzie świetna kuchnia dla dziecka. Pomalowała mebel białą farbą akrylową i czarną farbą kredową. Dodała uchwyty do szuflad, zasłonkę. Z miseczki zrobiła zlew, z kawałków materiału palniki. Stale się tu gotuje!

Zobacz też: Jak wykorzystać farbę tablicową we wnętrzach? >>>

Pastelowy świat: do malowania na meblach właścicielka używa najpierw farby akrylowej jako tła, a na niej maluje wzory i motywy farbami kredowymi do mebli. W ten sposób uzyskuje delikatne odcienie. Podpowiada też, by do zrobienia tiulowych kul (mnóstwo lekcji DIY jest w internecie) wykorzystać sztywny materiał. Wtedy mają najładniejszy kształt.

Pomysły do pokoju dziecięcego - zobacz ZDJĘCIA

Jak urządzić pokój dziecka, by maluch uwielbiał spędzać tam czas? Poszukaj inspiracji w naszych galeriach zdjęć.