Toaletka do sypialni: 20 inspiracji na toaletki w różnym stylu. Wybieramy meble do sypialni

2017-02-28 8:59

Szukasz pomysłów na toaletkę w sypialni? Idealny makijaż i fryzura potrzebują dobrych warunków do ich wykonania. Toaletka to niezbędny mebel dla każdej kobiety. Gdzie najlepiej umiejscowić toaletkę w sypialni? Jakie lustro wybrać? Jak dobrać odpowiednie siedzisko? Prezentujemy najważniejsze wskazówki, przy tworzeniu własnego kącika do makijażu.

Spis treści

  1. Toaletka w sypialni: miejsce do robienia makijażu
  2. Jakie siedzisko do toaletki?
  3. Jaką kupić toaletkę: na co zwrócić uwagę
  4. Obejrzyj zdjęcia aranżacji z toaletką

Podpowiadamy, jak zaaranżować kącik z toaletką w sypialni, aby pełnił funkcję lustra do makijażu, półki na biżuterię, a nawet sekretarzyka. Zdradzamy, o czym warto pamiętać, by twoja toaletka była jak z marzeń! W galerii zdjęć wybraliśmy inspiracje na toaletki do sypialni i łazienki.

Toaletka w sypialni: miejsce do robienia makijażu

Najlepsza lokalizacja dla toaletki w sypialni to oświetlona naturalnym światłem część pomieszczenia. Makijaż najlepiej wykonuje się w świetle dziennym, dlatego toaletkę warto ustawić pod oknem w sypialni. Jeśli aranżacja wnętrza uniemożliwia nam takie położenie, na ratunek mamy dostępne na rynku lustra podświetlane. Są to lustra stojące, okrągłe z dwiema powierzchniami, jedną zwykłą, drugą powiększającą (nawet ośmiokrotnie). Wokół tafli lustra jest podświetlana ramka trzema rodzajami światła: naturalnym dziennym, odcieniem ciepłym oraz zimnym. To najlepsza propozycja toaletki do sypialni ze słabym oświetleniem.

Sprawdź też: jak urządzić sypialnię >>>

Jeśli toaletka w sypialni stoi pod ścianą możemy zaoszczędzić miejsce na blacie i zawiesić lustro na ścianie, pamiętając o jego bocznym oświetleniu. Natomiast dla toaletki w sypialni zlokalizowanej pod oknem pozostają opcje luster stojących. Mogą to być lustra jedno-, dwu- lub trzyczęściowe.

Jakie siedzisko do toaletki?

Kolejną ważną kwestią jest dobór siedziska do toaletki. Tutaj decydujące są indywidualne preferencje.

Sprawdź też: jak zrobić siedzisko w zabudowie meblowej >>>

Jeśli wykonując makijaż przyzwyczajona jesteś do pochylania się wystarczająca będzie pufa. Kiedy zależy ci na oparciu możesz zdecydować się na krzesło lub fotel obrotowy, w zależności od tego na czym wygodniej ci się siedzi, i czy będziesz potrzebowała się obracać. Warto również wybór mebla dopasować stylem do toaletki.

Jaką kupić toaletkę: na co zwrócić uwagę

Przy wyborze samej toaletki do sypialni warto pamiętać także o miejscu na kosmetyki, biżuterię i akcesoria. Jeśli zależy ci, żeby mieć wolną przestrzeń na blacie to polecamy mebel z większą ilością szuflad. Najlepiej, aby część szuflad toaletki była z podziałkami, co okaże się niezwykle pomocne przy organizacji twoich skarbów.

Sprawdź też: kilka pomysłów na przechowywanie biżuterii w domu >>>

Aby zachować delikatność i romantyczny klimat wnętrza, toaletka nie powinnna być zbyt masywnym meblem. Wtedy powinnaś skłonić się ku pojemnikom i organizatorom na biżuterię i kosmetyki. Stolik o zgrabnych nogach w roli toaletki to opcja dla minimalistek, które na swoją kolekcje do makijażu mają kuferek.

Ważne, aby codzienne korzystanie z toaletki w sypialni było komfortowe i abyś bez problemu odnajdywała potrzebne przybory. Pamiętaj, by toaletka spełniała twoje oczekiwania i pasowała do wystroju wnętrza sypialni.

Obejrzyj zdjęcia aranżacji z toaletką

W galerii zdjęć klika pomysłów na ładne meble do sypialni - toaletki.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE