Toaletka do sypialni: 20 inspiracji na toaletki w różnym stylu. Wybieramy meble do sypialni

2017-02-28 8:59

Szukasz pomysłów na toaletkę w sypialni? Idealny makijaż i fryzura potrzebują dobrych warunków do ich wykonania. Toaletka to niezbędny mebel dla każdej kobiety. Gdzie najlepiej umiejscowić toaletkę w sypialni? Jakie lustro wybrać? Jak dobrać odpowiednie siedzisko? Prezentujemy najważniejsze wskazówki, przy tworzeniu własnego kącika do makijażu.

Spis treści

  1. Toaletka w sypialni: miejsce do robienia makijażu
  2. Jakie siedzisko do toaletki?
  3. Jaką kupić toaletkę: na co zwrócić uwagę
  4. Obejrzyj zdjęcia aranżacji z toaletką

Podpowiadamy, jak zaaranżować kącik z toaletką w sypialni, aby pełnił funkcję lustra do makijażu, półki na biżuterię, a nawet sekretarzyka. Zdradzamy, o czym warto pamiętać, by twoja toaletka była jak z marzeń! W galerii zdjęć wybraliśmy inspiracje na toaletki do sypialni i łazienki.

Toaletka w sypialni: miejsce do robienia makijażu

Najlepsza lokalizacja dla toaletki w sypialni to oświetlona naturalnym światłem część pomieszczenia. Makijaż najlepiej wykonuje się w świetle dziennym, dlatego toaletkę warto ustawić pod oknem w sypialni. Jeśli aranżacja wnętrza uniemożliwia nam takie położenie, na ratunek mamy dostępne na rynku lustra podświetlane. Są to lustra stojące, okrągłe z dwiema powierzchniami, jedną zwykłą, drugą powiększającą (nawet ośmiokrotnie). Wokół tafli lustra jest podświetlana ramka trzema rodzajami światła: naturalnym dziennym, odcieniem ciepłym oraz zimnym. To najlepsza propozycja toaletki do sypialni ze słabym oświetleniem.

Sprawdź też: jak urządzić sypialnię >>>

Jeśli toaletka w sypialni stoi pod ścianą możemy zaoszczędzić miejsce na blacie i zawiesić lustro na ścianie, pamiętając o jego bocznym oświetleniu. Natomiast dla toaletki w sypialni zlokalizowanej pod oknem pozostają opcje luster stojących. Mogą to być lustra jedno-, dwu- lub trzyczęściowe.

Jakie siedzisko do toaletki?

Kolejną ważną kwestią jest dobór siedziska do toaletki. Tutaj decydujące są indywidualne preferencje.

Sprawdź też: jak zrobić siedzisko w zabudowie meblowej >>>

Jeśli wykonując makijaż przyzwyczajona jesteś do pochylania się wystarczająca będzie pufa. Kiedy zależy ci na oparciu możesz zdecydować się na krzesło lub fotel obrotowy, w zależności od tego na czym wygodniej ci się siedzi, i czy będziesz potrzebowała się obracać. Warto również wybór mebla dopasować stylem do toaletki.

Jaką kupić toaletkę: na co zwrócić uwagę

Przy wyborze samej toaletki do sypialni warto pamiętać także o miejscu na kosmetyki, biżuterię i akcesoria. Jeśli zależy ci, żeby mieć wolną przestrzeń na blacie to polecamy mebel z większą ilością szuflad. Najlepiej, aby część szuflad toaletki była z podziałkami, co okaże się niezwykle pomocne przy organizacji twoich skarbów.

Sprawdź też: kilka pomysłów na przechowywanie biżuterii w domu >>>

Aby zachować delikatność i romantyczny klimat wnętrza, toaletka nie powinnna być zbyt masywnym meblem. Wtedy powinnaś skłonić się ku pojemnikom i organizatorom na biżuterię i kosmetyki. Stolik o zgrabnych nogach w roli toaletki to opcja dla minimalistek, które na swoją kolekcje do makijażu mają kuferek.

Ważne, aby codzienne korzystanie z toaletki w sypialni było komfortowe i abyś bez problemu odnajdywała potrzebne przybory. Pamiętaj, by toaletka spełniała twoje oczekiwania i pasowała do wystroju wnętrza sypialni.

Obejrzyj zdjęcia aranżacji z toaletką

W galerii zdjęć klika pomysłów na ładne meble do sypialni - toaletki.