Przechowywanie w domu: kobiece rozwiązania, czyli kilka pomysłów na przechowywanie biżuterii

2015-10-09 13:35 Anna Rychlewicz

Przechowywanie biżuterii innowacyjnie: jak to zrobić? Mówią, że biżuteria jest najlepszym przyjacielem kobiety. Jednak bogata kolekcja biżuterii musi znaleźć gdzieś swoje miejsce. Wrzucenie świecidełek do jednej szkatułki nie jest najlepszym rozwiązaniem i wie o tym każda kobieta, która choć raz usiłowała rozplątać połączone naszyjniki, czy odnaleźć parę do zagubionego kolczyka. Mamy dla Was kilka sprawdzonych sposobów na przechowywanie biżuterii!

Przechowywanie drobiazgów to spore wyzwanie dla każdego. Każda kobieta doskonale zna problem z przechowywaniem pokaźnych kolekcji biżuterii. Nasza kolekcja diamentowych skarbów wciąż się rozrasta, bransoletki wysypują się ze szkatułki, naszyjniki to istny węzeł gordyjski, a nasze ulubione kolczyki wciąż poszukują kompana do pary? Uporządkowanie biżuterii to prawdziwe wyzwanie dla każdej kobiety. Przygotowaliśmy dla Was przegląd sprawdzonych i nietypowych rozwiązań na przechowywanie biżuterii!

Przechowywanie biżuterii: jak uporządkować złoto i srebro?

Zastanawiając się nad efektownym sposobem przechowywania biżuterii, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar naszej kolekcji, ale przede wszystkim materiał z jakiego jest wykonana. W przypadku biżuterii wykonanej z tworzyw sztucznych, nie ma praktycznie żadnych wytycznych w związku z jej przechowywaniem.

Sprawdź też: przechowywanie domowych drobiazgów

Sytuacja wygląda nieco inaczej jeśli planujemy przechowywanie złotej czy srebrnej biżuterii. Tutaj zaleca się, aby nie była ona bezpośrednio wystawiona na światło dziennie, a także nie może mieć styczności z wilgocią. W związku z tym odpada przechowywanie złota czy srebra w łazience, czy na specjalnym wieszaku, który z dumą zaprezentujemy na przykład na sypialnianej komodzie.

Przechowywanie biżuterii: organizujemy przestrzeń na kobiece skarby

Pomysłów na przechowywanie biżuterii jest całkiem sporo. Oczywiście najpowszechniejszym, bo najprostszym rozwiązaniem jest zakup specjalnej szkatułki z przegródkami, gdzie każdy kolczyk i każdy pierścionek będzie miał zapewnione miejsce. Posuniemy się jednak o krok dalej i pokusimy się o wystawienie swojej kolekcji biżuterii. W tym celu możemy oczywiście wykorzystać specjalne stojaki, które opanują sytuację wśród łańcuszków i bransoletek. Wieszając je na osobnych uchwytach unikniemy kłopotliwego splątania biżuterii. Do przechowywania drobnej biżuterii, takiej jak kolczyki czy pierścionki, możemy w dość nietypowy sposób wykorzystać na przykład szkatułkę na nici, znaną popularniej niciarką. Pomysłowym rozwiązaniem na ujarzmienie biżuterii, a jednocześnie jej efektowne zaprezentowanie, będzie także przechowywanie jej np. w zdobnej ramie. Ramkę możemy wypełnić ozdobnym materiałem i przyczepić do niego malutkie haczyki, na których dumnie zawiśnie nasza kolekcja biżuterii.

Sprawdź też: toaletka - dekoracja wnętrza czy absolutny niezbędnik w sypialni?

Jeśli mamy swoje ulubione komplety biżuterii, które nosimy na co dzień, możemy zawiesić je na specjalnych stojakach na biżuterię czy specjalnych manekinach. Dzięki temu, często noszoną biżuterię, zawsze będziemy mieć pod ręką. Mamy także propozycję dla osób, które wolą trzymać swoje skarby w ukryciu. Świetnym rozwiązaniem na przechowywanie biżuterii jest nabycie specjalnego organizera do szuflady, dzięki któremu zapanujemy nad każdym najdrobniejszym brylantem. Bardzo często, taka biżuteryjna szuflada jest jednym z elementów garderoby. Na koniec zostawiliśmy coś, co idealnie wpisze się w charakter i funkcję pewnego elementu wyposażenia... mowa o toaletce w sypialni. Królestwo pań zyska dodatkowego uroku, jeśli wyeksponujemy na nim zawieszone sznury pereł. Pamiętajmy, że czasem najprostsze rozwiązania okazują się absolutnie najlepsze.