Toaletka w sypialni: dekoracja wnętrza czy absolutny niezbędnik w projekcie sypialni?

2014-07-17 15:55 Anna Rychlewicz

W wystroju sypialni na plan pierwszy zazwyczaj wysuwa się wygodne łóżko albo przepastna garderoba. Tym razem naszą uwagę kierujemy ku toaletce – bohaterce kobiecej sypialni. Prezentujemy pomysłowe aranżacje z meblem, który aspiruje do zostania bohaterem pokoju nocnego każdej damy!

Wystrój sypialni zazwyczaj kojarzy nam się z wygodnym łóżkiem czy funkcjonalną garderobą. Przywiązujemy wagę do detali aranżacji, wybierając nastrojowe oświetlenie czy dopasowując kolorystykę dekoracji. Urządzając kobiecą sypialnię powinniśmy wziąć pod uwagę jeden, pełen uroku mebel – toaletkę.

Projekt sypialni z kobiecym akcentem

Dawniej toaletka grała pierwsze skrzypce we wnętrzu sypialnym prawdziwych dam. Urzekając stylem i klasą była prawdziwym bohaterem pokoju nocnego. Decydowała o jego elegancji i nadawała ton reszcie aranżacji. Toaletka była absolutnym niezbędnikiem w sypialni każdej kobiety. Służyła nie tylko poprawie urody, ale także była miejscem do przechowywania kosmetyków i kobiecych bibelotów. W zależności od stylistyki aranżacji, toaletka występowała w formie drobnego i subtelnego stoliczka, którego dopełnieniem była lekka pufa lub ciężkiego biurka ze zdobnym lustrem i prawdziwie królewskim krzesłem.

Toaletka w sypialni: szyk i elegancja

Dziś toaletka na nowo powraca do łask. Staje się niezbędnym elementem projektu sypialni każdej kobiety, a jednocześnie jest niezwykłą ozdobą wnętrza. W zależności od upodobań i aranżacji pokoju nocnego, możemy zdecydować się na romantyczne i lekkie modele lub też pokusić się o toaletkę w fantazyjnej i wyrazistej formie. Stylistykę toaletki dopasujmy zarówno do swoich oczekiwań, ale także do wystroju sypialni. Osobista toaletka to prawdziwy azyl dla każdej kobiety. Daje komfort posiadania niewielkiego kącika, który jest zarezerwowany tylko dla nas. Chcąc nadać naszej sypialni iście królewskiego charakteru pamiętajmy, że nie musimy wybierać wyszukanych i zdobnych modeli toaletek. Czasem wystarczy subtelny stoliczek na giętych nogach o uroku którego zadecyduje na przykład prezentacja perfum w okazałych flakonach.