Nowoczesna garderoba: inspiracje i pomysły na garderoby w mieszkaniu

2015-06-05 13:04

Nowoczesna garderoba w mieszkaniu to element, który zapewni nam wygodę i porządek. Jeśli nie mamy miejsca na oddzielne garderoby, warto wybrać mobilny system do przechowywania ubrań. Takie garderoby do samodzielnego montażu są uniwersalne i łatwo je dopasujemy do miejsca w swoim mieszkaniu.

Spis treści

  1. Przenośne garderoby: systemy do samodzielnego montażu
  2. Szafy i półki: garderoba inspiracje
  3. Nowoczesna garderoba w domu: Walk In Closets
  4. Galeria zdjęć: garderoby inspiracje

Garderoba tradycyjnie kojarzy się z osobnym pomieszczeniem lub systemem wielkich szaf w domu. Nie zawsze jednak możliwe jest wydzielenie oddzielnej garderoby w mieszkaniu, czyli specjalnego, stałego miejsca do przechowywania ubrań. Jeśli nie mamy miejsca na osobną garderobę najlepszym rozwiązaniem na urządzenie garderoby będą wówczas meble mobilne lub takie, które w miarę zmieniających się potrzeb domowników można wykorzystywać do różnych funkcji.

Przenośne garderoby: systemy do samodzielnego montażu

Przenośną garderobę ma w swojej ofercie wiele firm. Takie mobilne garderoby można ustawić w dowolnym pomieszczeniu lub wbudować w niszę. Skrzydła przesuwnych drzwi do garderoby dostępne są z wypełnieniem ze szkła lub płyty – lakierowanej, laminowanej bądź fornirowanej.

Sprawdź też: jak zaprojektować szafę bez błędów - wymiary >>>

System przenośnej garderoby składa się ze skręcanych ze sobą elementów do przechowywania i przewidziany jest do samodzielnego montażu. Największy atut takiej garderoby w mieszkaniu to uniwersalność. Służyć może nie tylko jako garderoba z wysuwanymi z głównego korpusu wieszakami oraz dwoma rzędami półek i szuflad. Może też przybrać formę regału z wysuwanym, niewielkim stolikiem do pracy.

Szafy i półki: garderoba inspiracje

Na rynku dostępnych jest też wiele różnego rodzaju dość pojemnych szaf, które idealnie sprawdzą się w roli nowoczesnej garderoby we wnętrzu, wyposażonych w kółka, na przykład marki Tchibo, oraz ażurowych systemów półek, szafek i wieszaków (wyposażenie wewnętrzne można zazwyczaj dopasować do własnych potrzeb). Jako wolno stojące konstrukcje, takie garderoby ustawiane są wzdłuż ścian, chociaż najlepiej sprawdzają się w roli ścianek działowych w sypialniach, łazienkach czy gabinetach. Stelaże takiej nowoczesnej garderoby wykonane są zwykle z aluminium, ale bywają też pokryte warstwą anody, laminatem lub fornirem. Ubrania przechowywane w takich otwartych regałach garderoby mogą prezentować się bardzo efektownie – niczym w luksusowych butikach. Natomiast modele półek do przechowywania wyposażone w przeszklone ścianki i drzwi przypominają eleganckie witryny lub biblioteki. W przypadku garderoby ustawionej w eksponowanych miejscach w mieszkaniu, takich jak przedpokój czy hol, należy jednak zdecydować się na system pojemnych szaf. W tych modelach producenci stosują głównie wielkoformatowe przesuwne drzwi. Zamontowane w nich prowadnice najnowszego typu wypychają skrzydło do przodu, tak że po przesunięciu zachodzi ono równolegle na szafę. Gdy drzwi zamykamy, skrzydła schodzą się na lico i tworzą z nim jednolitą powierzchnię. Szafę łatwo dostosować do aranżacji wnętrza, bo fronty dostępne są w wielu różnych wykończeniach kolorystycznych, stylistycznych i materiałowych jak warstwa betonu o grubości 2 i 4 mm (Raumplus model Flua), skóra (Poliform model Bangkok) lub laminaty imitujące fakturę tkaniny (na przykład Raumplus model Legno).

Nowoczesna garderoba w domu: Walk In Closets

W mieszkaniach, których powierzchnia na to pozwala, sprawdzają się nowoczesne garderoby, którymi są rozwiązania typu Walk In Closets, wzorowane na amerykańskich dużych garderobach, czyli pokojach do przechowywania odzieży i przebieralniach. Ustawione wzdłuż ścian otwarte półki i wieszaki przeznaczonego do samodzielnego montażu często uzupełniane są o zamknięte szafy czy też o wyspę w formie wolno stojącej komody, w której można trzymać galanterię albo biżuterię. Podniesienie rangi nowoczesnej garderoby sprawiło, że pojawiły się w niej bardzo starannie zaprojektowane meble o modułowej konstrukcji. Wśród wykończeń frontów zabudowy garderoby wyróżniają się szczotkowane forniry o oryginalnej fakturze (na przykład fornir Hemlock czy tzw. wędzony dąb w wielu modelach Porro) lub też szkło – użyte jako wypełnienie półek i do wykończenia frontów (Rimadesio modele Zenit i Abacus). Modułowa konstrukcja garderoby, indywidualnie dobierane wyposażenie wewnętrzne (półki, szuflady, oświetlenie, komody, wieszaki) i rodzaj wykończenia pozwalają idealnie dopasować meble i systemy do przechowywania do wielkości i stylu, w jakim urządzono dane pomieszczenie.

Galeria zdjęć: garderoby inspiracje

Zobacz inspiracje - nowoczesne garderoby w aranżacji wnętrz. Pomysły na funkcjonalne systemy do przchowywania ubrań do samodzielnego montażu, przenośne, jak i zabudowy wykonywane na wymiar. Nowoczesna garderoba: zdjęcia, meble, rozwiązania

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE