Jak urządzić nowoczesną garderobę. Rozwiązania do małego i dużego mieszkania

2023-08-30 11:27

Garderoba czy standardowa szafa ubraniowa? Zdecydowanie lepiej sprawdza się garderoba. Perfekcyjnie urządzona garderoba więcej mieści i jest bardziej funkcjonalna. Można ukryć za efektownymi frontami albo „wtopić” w otoczenie. A dzięki systemom modułowym stworzysz dokładnie taką, jaką chcesz. Zobacz, jak urządzić garderobę w sypialni i w przedpokoju.

Spis treści

  1. Garderoba w sypialni, garderoba w przedpokoju?
  2. Garderoba z gotowych elementów
  3. Jakie fronty do garderoby?
  4. Jak urządzić wnętrze garderoby
  5. Zobacz także:
  6. Jak urządzić garderobę nawet na małym metrażu? Podrzucamy praktyczne pomysły
  7. Garderoba musi być przede wszystkim pojemna i wygodna. Sprawdź, jak ją urządzić

Garderoba w sypialni, garderoba w przedpokoju?

Czy już wiesz, gdzie ją umieścisz? W przedpokoju, sypialni, w oddzielnym wnętrzu? Jeśli wydzielasz garderobę z części pomieszczenia, wykorzystaj wnękę lub przeznacz na nią przestrzeń od ściany do ściany. W miarę możliwości również od podłogi do sufitu. Profitem są nie tylko dodatkowe schowki, lecz także klarowność kompozycyjna.

Garderoba z gotowych elementów

Cel osiągniesz szybciej, kompletując garderobę z gotowych elementów, niż robiąc ją na wymiar. Ale musisz liczyć się z tym, że gotową nie zawsze idealnie dopasujesz do miejsca. Za to wybierając systemy modułowe, zyskasz możliwość ich modyfikowania.

Jakie fronty do garderoby?

Jeśli szukasz unikatowych rozwiązań, możesz zamówić drzwi uchylne i przesuwne wybranej wysokości ze szkła matowionego lub kolorowego, z nadrukiem cyfrowym, np. ze zdjęcia. Albo okleinowane tapetą, którą masz na ścianie, materiałem, filcem, płytami imitującymi beton.

Jak urządzić wnętrze garderoby

Planując zagospodarowanie wnętrza garderoby, trzymaj się prostej zasady – im dalej w górę lub w dół od osi poziomej zabudowy, tym rzadziej używane rzeczy. Te, które nosisz często, rozmieść w środkowym pasie, by sięgać po nie bez wspinania się i schylania. Na wiszące płaszcze i sukienki przeznacz 130-170 cm wysokości między półkami, na marynarki, kurtki i koszule – nie mniej niż 100 cm, na spódnice – 80 cm. Wysokość półki na swetry, torby sportowe to 30-50 cm.

Przeczytaj także: Nowoczesna sypialnia. Jak urządzić przytulną i komfortową sypialnię, rozwiązania do małej sypialni

Garderoba w sypialni
Autor: serwis prasowy marki Elfa

Zobacz także:

Jak urządzić garderobę nawet na małym metrażu? Podrzucamy praktyczne pomysły

Garderoba musi być przede wszystkim pojemna i wygodna. Sprawdź, jak ją urządzić