Qubus Hotel Katowice już otwarty. Ma piękne, nowoczesne wnętrza, a w nich drewno, szkło i wełna

2023-12-01 11:50

W Katowicach, 1 grudnia otworzył się dla gości nowy hotel. To czterogwiazdkowy Qubus Hotel Katowice. Uwagę zwraca jego „ostra” bryła, ale też nowoczesne, pełne naturalnych materiałów wnętrza. Sporo tu litego drewna, szkła i wełny. A tuż za hotelem przepływa Rawa. 30 listopada o 18.00 odbyło się uroczyste otwarcie hotelu, na które przyszło wielu gości.

Spis treści

  1. Hotel Qubus Katowice - adres w sercu miasta
  2. Części wspólne hotelu z odwołaniem do lat 90., 80. i 70. Jest drewniana boazeria
  3. Lobby, kawiarnia, restauracje, siłownia i zielony taras
  4. Uroczyste otwarcie hotelu ze śląskimi akcentami

Hotel Qubus Katowice - adres w sercu miasta

Nowoczesny miejski hotel Qubus stanął dokładnie w samym centrum Katowic, przy ulicy Moniuszki 9. Hotel ma powierzchnię 5500 metrów kwadratowych. Tuż za hotelem przepływa rzeka - Rawa.

W hotelu mieści się 97 komfortowo wyposażonych pokoi. Jak zapewniali, w czasie powstawania obiektu, inwestorzy, użyto do ich budowy i wyposażenia materiałów najwyższej jakości.

Najbardziej nietypowe domy w Polsce

Zanim powstały pierwsze propozycje przestrzeni hotelowych wybraliśmy się z projektantami do Londynu, gdzie staraliśmy się poznać współczesne trendy panujące w hotelarskich wnętrzach. Ujęło nas m.in. zastosowanie elementów sztuki w przestrzeniach wspólnych i pokojach, rezygnacja z dużej recepcji na rzecz przyjaznego, wygodnego lobby czy restauracji dla gości. Zauważyliśmy też trend „powrotu do przeszłości” czyli wzornictwa lat 90-tych – mówił, gdy startowała budowa, Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.   

ŚLĄSKIE INDUSTRIALNE WNĘTRZA NOWEGO HOTELU M23 W KATOWICACH. ZOBACZ

Części wspólne hotelu z odwołaniem do lat 90., 80. i 70. Jest drewniana boazeria

Jednak, jak zapewniają właściciele, to co wyróżni obiekt na pierwszy rzut oka to właśnie wygląd części wspólnych. Co ciekawe gość będzie je mógł w pewnym sensie personalizować np. poprzez muzykę.

Za projekt wnętrz odpowiada studio architektury wnętrz MIXD.

W głębokiej warstwie budujemy doświadczenie gości odwołując się poprzez detale do popularnych elementów wyposażenia polskich domów sprzed 3-4 dekad. Mamy nawiązania do klasycznych mebli na wysoki połysk, ale skontrastowane z nowoczesnymi wnętrzami. Mamy drewniane boazerie, ale o bardzo wysokiej jakości wykonania. Mamy kinkiety przypominające te z lat 70. ale są to współcześnie wykonane modele ze szkła strukturalnego. Mamy na ścianach i słupach tynki strukturalne i tzw. „baranki”, ale w kontekście nowoczesnej, wysokiej jakości przestrzeni czterogwiazdkowego hotelu zyskują one zupełnie inny charakter – mówił o designie wnętrza Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD.

Lobby, kawiarnia, restauracje, siłownia i zielony taras

Większość z 97 pokoi stanowić będą pokoje 2-osobowe, natomiast pokoi 1-osobowych będzie 13. Do dyspozycji gości będzie także przestronny apartament.   

Goście będą mieli w hotelu do dyspozycji także przestronne lobby z którego będzie można przejść bezpośrednio do restauracji. Ta z kolei podzielona zostanie na trzy części: restaurację śniadaniową, restaurację główną z kawiarnią na 50 osób oraz bar z hokerami.

Dodatkowymi przestrzeniami będą także kameralna sala konferencyjna, siłownia oraz zielony taras. We wszystkich wnętrzach znajdować się będą meble od rodzimych projektantów oraz grafiki czy instalacje polskich artystów. Siedmiokondygnacyjny budynek Qubus Hotel Katowice jest kolejnym, 12  już, obiektem tej sieci w Polsce. Otwarcie dla gości zapowiedziano na 1 grudnia 2023 roku.

Uroczyste otwarcie hotelu ze śląskimi akcentami

30 listopada o 18.00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie hotelu. Na imprezie bawiło się ponad 120 gości, wśród nich byli kontrahenci firmy, władze miasta oraz sami pracownicy, którzy przez ostatnie miesiące pracowali przy projekcie budowy obiektu.  Idea lokalności obiektu jest dla Qubus Hotel bardzo ważna, dlatego podczas przyjęcia można było obserwować wiele nawiązań do śląskiej kultury. Przed 18.00 przy wejściu do Qubus Hotel Katowice rozbrzmiały dźwięki zagrane przez lokalną Górniczą Orkiestrę Dętą „Bytom” im. Józefa Słodczyka.

- Bardzo cieszymy się, że wróciliśmy do Katowic i to z tak pięknym obiektem. Dziękujemy włodarzom miasta za efektywną współpracę i otwarcie na rozwój biznesowy miasta. Dziękujemy Hotel Inwest za szybkie i sprawne zakończenie budowy. Dziękuję także swoim pracownikom i współpracownikom z całej sieci, którzy od wielu miesięcy ciężko pracowali nad tym projektem. Obiekt spełnia wszystkie nasze oczekiwania, a już jutro zaprezentujemy go pierwszym gościom, którzy przyjadą do nas na pobyt. Jesteśmy pewni, że jakość, którą proponujemy spotka się z ich aprobatą, a to jest dla nas najważniejsze. – mówi Szymon Przydworski, dyrektor Qubus Hotel Katowice.  

CZYTAJ TEŻ: HOTEL MERCURE SZCZYRK RESORT ZASTĄPI DAWNE "ORLE GNIAZDO"