Nowoczesny styl góralski. Luksusowy apartament w Zakopanem

2024-01-16 18:59

Luksusowy apartament w Zakopanem znajduje się na najwyższej kondygnacji nowoczesnego budynku. Góralska tradycja w nowoczesnym wydaniu – we wnętrzach króluje lokalny klimat. Zobacz projekt wnętrza apartamentu z widokiem na Tatry!

Nowoczesny apartament w Zakopanem mieści się na najwyższej kondygnacji, z okien mieszkania rozpościera się piękny widok na Tatry. Wystrój apartamentu w założeniu miał nawiązywać do lokalnych tradycji architektonicznych, dlatego też zastosowano w nim wiele miejscowych materiałów oraz dzieł lokalnych artystów.

Całość stanowi nowoczesne, modernistyczne wydanie tradycyjnego góralskiego stylu. Królują tu trzy barwy – biel, beże i szarości oraz naturalne kamienie i drewno. Kolorystyka jest bardzo stonowana i kojąca.

Na parterze apartamentu w Zakopanem postawiono na otwartą przestrzeń kuchni, jadalni i salonu. W nowoczesnej kuchni wysokie zabudowy meblowe stanowią o komforcie jej użytkowania. Ciąg kuchenny został zaprojektowany w kształcie litery C.

W nowoczesnym wnętrzu pojawiły się fornirowane meble, blat z granitu płomieniowanego oraz drewniany sufit.

Ciekawym rozwiązaniem było wykorzystanie powierzchni pustej ściany w kuchni – w jej głębi pojawiły się funkcjonalne, długie półki. Blat kuchenny został przedłużony o dodatkowy blat pod oknem, przy którym można usiąść na wysokich hokerach oraz barek w części jadalnianej.

Przy długim stole w jadalni stanęły kultowe krzesła projektu Eamsów. Nad strefą jadalnianą, rozciąga się antresola. Główną rolę w salonie gra duży kominek z miejscem na drewno. Na piętrze zaaranżowana została sypialnia, łazienka oraz dodatkowa strefa odpoczynku.

Biele, szarości i drewno. Nowoczesne wnętrze na warszawskim Mokotowie

Meble z drewna. Z wizytą w pracowni Swallow’s Tail Furniture