apartament

Apartament z języka francuskiego oznacza większe mieszkanie. Według definicji różnica w metrażu nie jest jedyną cechą różniącą mieszkanie od apartamentu. Istotna jest również lokalizacja. Apartament ma bardziej prestiżowe ulokowanie, między innymi w centrum miasta lub w sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej. Mieszkanie natomiast może mieścić się na obrzeżach miasta lub oddalonych od centrum dzielnicach. 

Apartament w swoim założeniu jest luksusowy i może być urządzony w każdym stylu, w zależności od osobistych upodobań właściciela. Nowoczesny apartament jest przestronny, minimalistyczny i maksymalnie oświetlony. Znajdziemy w nim duże przeszklenia, wysokiej jakości materiały wykończeniowe jak hebanowa podłoga, dębowe schody prowadzące na piętro czy granitowy lub marmurowy blat w kuchni. Stonowane kolory ścian i modne, proste meble wprowadzają do apartamentu dozę elegancji i świadczą o dobrym smaku. 

Apartament często nie ogranicza się jedynie do jednego piętra. Modne dwupoziomowe apartamenty pozwalają urządzić przestrzeń dolną jako reprezentacyjną, luksusową i elegancką, a górny poziom apartamentu pozostaje strefą prywatną, intymną, odgrodzoną od ciekawskich oczu gości.